Groenpeil

't Ven in Goirle

Buurt in wijk Wijk 07 't Ven, gemeente Goirle, postcodegebied 5051. 860 inwoners in 347 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 190 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,4%.

Woningen
347
CBS 2025
Inwoners
860
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 594.000
CBS 2025, gemeente € 442.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
39,5%
EP-Online, 190 gelabeld
Dekking energielabels
54,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling 't Ven
Labelverdeling 't Ven
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%1
A+++1,1%2
A++2,1%4
A+2,6%5
A24,7%47
B8,4%16
C34,7%66
D12,6%24
E4,2%8
F6,3%12
G2,6%5
Totaal gelabeld100%190
Ter vergelijking: gemeente Goirle
Ter vergelijking: gemeente Goirle
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%90
A+++6,6%456
A++2,9%198
A+3,6%249
A33,7%2.314
B16,3%1.123
C22,3%1.530
D6,5%448
E2,9%201
F2,1%141
G1,8%125
Totaal gelabeld100%6.875
Energielabels 't Ven vergeleken met Goirle
LabelStaven't VenGoirle
A++++0,5%1,3%
A+++1,1%6,6%
A++2,1%2,9%
A+2,6%3,6%
A24,7%33,7%
B8,4%16,3%
C34,7%22,3%
D12,6%6,5%
E4,2%2,9%
F6,3%2,1%
G2,6%1,8%

't Ven Goirle

Deze verdeling gaat over de 54,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes 't Ven vergeleken met Goirle
BouwperiodeStaven't VenGoirle
vóór 19450,0%6,2%
1945–196444,7%10,0%
1965–197422,1%15,9%
1975–199114,2%31,8%
1992–20055,8%13,3%
2006–201412,1%12,7%
2015 en later1,1%10,2%

't Ven Goirle

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 44,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes 't Ven vergeleken met Goirle
WoningtypeStaven't VenGoirle
Vrijstaand41,6%13,7%
Twee-onder-een-kap42,1%22,5%
Hoekwoning3,7%11,1%
Tussenwoning12,6%30,7%
Appartement0,0%22,0%

't Ven Goirle

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
125
36,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 42,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
619 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 07 't Ven

Alle buurten in Goirle

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.