Groenpeil

Mariahoeve Muiden in Gooise Meren

Buurt in wijk Muiden, gemeente Gooise Meren, postcodegebied 1398. 775 inwoners in 366 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 231 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 44,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 45,5%.

Woningen
366
CBS 2025
Inwoners
775
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 497.000
CBS 2025, gemeente € 595.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
44,6%
EP-Online, 231 gelabeld
Dekking energielabels
63,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Mariahoeve Muiden
Labelverdeling Mariahoeve Muiden
LabelAandeelWoningen
A++15,2%35
A+3,0%7
A11,3%26
B15,2%35
C39,8%92
D13,4%31
E2,2%5
Totaal gelabeld100%231
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%122
A+++4,0%716
A++1,9%343
A+2,3%413
A24,5%4.408
B12,1%2.177
C22,9%4.123
D12,8%2.294
E8,3%1.493
F5,8%1.047
G4,6%835
Totaal gelabeld100%17.971
Energielabels Mariahoeve Muiden vergeleken met Gooise Meren
LabelStavenMariahoeve MuidenGooise Meren
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%4,0%
A++15,2%1,9%
A+3,0%2,3%
A11,3%24,5%
B15,2%12,1%
C39,8%22,9%
D13,4%12,8%
E2,2%8,3%
F0,0%5,8%
G0,0%4,6%

Mariahoeve Muiden Gooise Meren

Deze verdeling gaat over de 63,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Mariahoeve Muiden vergeleken met Gooise Meren
BouwperiodeStavenMariahoeve MuidenGooise Meren
vóór 19450,0%32,8%
1945–19640,0%22,8%
1965–197446,3%11,7%
1975–199135,9%13,5%
1992–20050,0%6,8%
2006–20140,0%5,5%
2015 en later17,7%6,9%

Mariahoeve Muiden Gooise Meren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 46,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Mariahoeve Muiden vergeleken met Gooise Meren
WoningtypeStavenMariahoeve MuidenGooise Meren
Vrijstaand1,3%5,7%
Twee-onder-een-kap26,8%20,0%
Hoekwoning6,1%9,1%
Tussenwoning39,8%27,6%
Appartement26,0%37,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Mariahoeve Muiden Gooise Meren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
93
25,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
352 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Muiden

Alle buurten in Gooise Meren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.