Groenpeil

Vesting Muiden in Gooise Meren

Buurt in wijk Muiden, gemeente Gooise Meren, postcodegebied 1398. 1.215 inwoners in 649 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 474 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 26,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 45,5%.

Woningen
649
CBS 2025
Inwoners
1.215
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 517.000
CBS 2025, gemeente € 595.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
26,6%
EP-Online, 474 gelabeld
Dekking energielabels
73,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vesting Muiden
Labelverdeling Vesting Muiden
LabelAandeelWoningen
A+++7,4%35
A++1,3%6
A+1,3%6
A7,2%34
B9,5%45
C23,0%109
D22,6%107
E11,8%56
F8,6%41
G7,4%35
Totaal gelabeld100%474
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
Ter vergelijking: gemeente Gooise Meren
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%122
A+++4,0%716
A++1,9%343
A+2,3%413
A24,5%4.408
B12,1%2.177
C22,9%4.123
D12,8%2.294
E8,3%1.493
F5,8%1.047
G4,6%835
Totaal gelabeld100%17.971
Energielabels Vesting Muiden vergeleken met Gooise Meren
LabelStavenVesting MuidenGooise Meren
A++++0,0%0,7%
A+++7,4%4,0%
A++1,3%1,9%
A+1,3%2,3%
A7,2%24,5%
B9,5%12,1%
C23,0%22,9%
D22,6%12,8%
E11,8%8,3%
F8,6%5,8%
G7,4%4,6%

Vesting Muiden Gooise Meren

Deze verdeling gaat over de 73,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vesting Muiden vergeleken met Gooise Meren
BouwperiodeStavenVesting MuidenGooise Meren
vóór 194544,7%32,8%
1945–19649,1%22,8%
1965–19749,3%11,7%
1975–199124,1%13,5%
1992–20053,8%6,8%
2006–20141,7%5,5%
2015 en later7,4%6,9%

Vesting Muiden Gooise Meren

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 44,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vesting Muiden vergeleken met Gooise Meren
WoningtypeStavenVesting MuidenGooise Meren
Vrijstaand6,1%5,7%
Twee-onder-een-kap16,7%20,0%
Hoekwoning8,0%9,1%
Tussenwoning35,9%27,6%
Appartement33,3%37,6%
Onbekend type0,0%0,2%

Vesting Muiden Gooise Meren

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
15,0%
CBS 2024
Installaties
49
7,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 26,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
157 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Muiden

Alle buurten in Gooise Meren

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.