Groenpeil

Coendersborg in Groningen

Buurt in wijk Midden-Zuid, gemeente Groningen, postcodegebied 9722. 3.160 inwoners in 1.701 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.029 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 38,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
1.701
CBS 2025
Inwoners
3.160
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 313.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
38,5%
EP-Online, 1.029 gelabeld
Dekking energielabels
60,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Coendersborg
Labelverdeling Coendersborg
LabelAandeelWoningen
A+++3,1%32
A++0,9%9
A+2,7%28
A19,4%200
B12,3%127
C25,9%266
D15,0%154
E12,3%127
F4,2%43
G4,2%43
Totaal gelabeld100%1.029
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels Coendersborg vergeleken met Groningen
LabelStavenCoendersborgGroningen
A++++0,0%0,8%
A+++3,1%4,9%
A++0,9%3,1%
A+2,7%5,9%
A19,4%35,5%
B12,3%14,2%
C25,9%19,2%
D15,0%7,7%
E12,3%4,3%
F4,2%2,1%
G4,2%2,1%

Coendersborg Groningen

Deze verdeling gaat over de 60,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Coendersborg vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenCoendersborgGroningen
vóór 19453,1%26,7%
1945–196414,2%14,3%
1965–197455,7%12,9%
1975–199120,7%18,4%
1992–20051,5%8,5%
2006–20141,4%7,4%
2015 en later3,5%11,9%

Coendersborg Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 55,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Coendersborg vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenCoendersborgGroningen
Vrijstaand1,7%3,7%
Twee-onder-een-kap6,5%7,7%
Hoekwoning4,8%3,4%
Tussenwoning18,0%16,9%
Appartement69,1%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Coendersborg Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
325
19,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.075 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
23
48 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Midden-Zuid

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.