Groenpeil

De Wijert in Groningen

Buurt in wijk Midden-Zuid, gemeente Groningen, postcodegebied 9721. 4.545 inwoners in 2.754 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 2.446 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
2.754
CBS 2025
Inwoners
4.545
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 238.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
32,0%
CBS 2025
Label A of B
63,2%
EP-Online, 2.446 gelabeld
Dekking energielabels
88,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling De Wijert
Labelverdeling De Wijert
LabelAandeelWoningen
A++++5,5%135
A+++6,3%154
A++0,9%23
A+9,1%223
A32,5%794
B8,9%218
C17,3%423
D10,2%249
E5,0%122
F2,5%62
G1,8%43
Totaal gelabeld100%2.446
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels De Wijert vergeleken met Groningen
LabelStavenDe WijertGroningen
A++++5,5%0,8%
A+++6,3%4,9%
A++0,9%3,1%
A+9,1%5,9%
A32,5%35,5%
B8,9%14,2%
C17,3%19,2%
D10,2%7,7%
E5,0%4,3%
F2,5%2,1%
G1,8%2,1%

De Wijert Groningen

Deze verdeling gaat over de 88,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes De Wijert vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenDe WijertGroningen
vóór 19450,0%26,7%
1945–196463,2%14,3%
1965–197416,1%12,9%
1975–19910,1%18,4%
1992–20050,9%8,5%
2006–20148,0%7,4%
2015 en later11,7%11,9%

De Wijert Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 63,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes De Wijert vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenDe WijertGroningen
Vrijstaand0,0%3,7%
Twee-onder-een-kap2,3%7,7%
Hoekwoning1,9%3,4%
Tussenwoning8,4%16,9%
Appartement87,3%67,7%
Onbekend type0,1%0,4%

De Wijert Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
426
15,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
599 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
18
36 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Midden-Zuid

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.