Groenpeil

De Zeilen in Groningen

Buurt in wijk Meerstad e.o., gemeente Groningen, postcodegebied 9613. 610 inwoners in 186 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 192 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
186
CBS 2025
Inwoners
610
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 732.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
100,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 192 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Zeilen
Labelverdeling De Zeilen
LabelAandeelWoningen
A++++36,5%70
A+++60,9%117
A++1,0%2
A+0,5%1
A1,0%2
Totaal gelabeld100%192
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%710
A+++4,7%4.438
A++3,0%2.775
A+5,6%5.269
A35,4%33.117
B14,3%13.397
C19,5%18.191
D7,9%7.415
E4,3%4.057
F2,2%2.058
G2,2%2.051
Totaal gelabeld100%93.478
Energielabels De Zeilen vergeleken met Groningen
LabelStavenDe ZeilenGroningen
A++++36,5%0,8%
A+++60,9%4,7%
A++1,0%3,0%
A+0,5%5,6%
A1,0%35,4%
B0,0%14,3%
C0,0%19,5%
D0,0%7,9%
E0,0%4,3%
F0,0%2,2%
G0,0%2,2%

De Zeilen Groningen

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Zeilen vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenDe ZeilenGroningen
vóór 19450,0%26,6%
1945–19640,0%14,3%
1965–19740,0%12,9%
1975–19910,0%18,5%
1992–20050,0%8,5%
2006–20141,0%7,3%
2015 en later99,0%11,8%

De Zeilen Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 99,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Zeilen vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenDe ZeilenGroningen
Vrijstaand37,0%3,8%
Twee-onder-een-kap16,1%7,8%
Hoekwoning18,8%3,4%
Tussenwoning28,1%17,0%
Appartement0,0%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

De Zeilen Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
93,0%
CBS 2024
Installaties
44
23,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
341 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Meerstad e.o.

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.