Groenpeil

Groenewei in Groningen

Buurt in wijk Meerstad e.o., gemeente Groningen, postcodegebied 9613. 675 inwoners in 220 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 358 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
220
CBS 2025
Inwoners
675
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 570.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 358 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Groenewei
Labelverdeling Groenewei
LabelAandeelWoningen
A++++15,4%55
A+++64,5%231
A++10,3%37
A+5,0%18
A4,7%17
Totaal gelabeld100%358
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels Groenewei vergeleken met Groningen
LabelStavenGroeneweiGroningen
A++++15,4%0,8%
A+++64,5%4,9%
A++10,3%3,1%
A+5,0%5,9%
A4,7%35,5%
B0,0%14,2%
C0,0%19,2%
D0,0%7,7%
E0,0%4,3%
F0,0%2,1%
G0,0%2,1%

Groenewei Groningen

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Groenewei vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenGroeneweiGroningen
vóór 19450,0%26,7%
1945–19640,0%14,3%
1965–19740,0%12,9%
1975–19910,0%18,4%
1992–20050,0%8,5%
2006–20144,7%7,4%
2015 en later95,3%11,9%

Groenewei Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 95,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Groenewei vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenGroeneweiGroningen
Vrijstaand4,7%3,7%
Twee-onder-een-kap10,6%7,7%
Hoekwoning37,2%3,4%
Tussenwoning39,4%16,9%
Appartement8,1%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Groenewei Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
100,0%
CBS 2024
Installaties
135
61,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
529 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Meerstad e.o.

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.