Groenpeil

Gravenburg in Groningen

Buurt in wijk Hoogkerk e.o., gemeente Groningen, postcodegebied 9746. 2.105 inwoners in 704 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 382 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,5%.

Woningen
704
CBS 2025
Inwoners
2.105
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 522.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
99,0%
EP-Online, 382 gelabeld
Dekking energielabels
54,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Gravenburg
Labelverdeling Gravenburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++1,6%6
A++3,4%13
A+8,6%33
A76,4%292
B8,6%33
E0,3%1
G0,8%3
Totaal gelabeld100%382
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%765
A+++4,9%4.609
A++3,1%2.874
A+5,9%5.578
A35,5%33.306
B14,2%13.348
C19,2%18.037
D7,7%7.258
E4,3%3.985
F2,1%1.994
G2,1%2.005
Totaal gelabeld100%93.759
Energielabels Gravenburg vergeleken met Groningen
LabelStavenGravenburgGroningen
A++++0,3%0,8%
A+++1,6%4,9%
A++3,4%3,1%
A+8,6%5,9%
A76,4%35,5%
B8,6%14,2%
C0,0%19,2%
D0,0%7,7%
E0,3%4,3%
F0,0%2,1%
G0,8%2,1%

Gravenburg Groningen

Deze verdeling gaat over de 54,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Gravenburg vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenGravenburgGroningen
vóór 19451,0%26,7%
1945–19640,0%14,3%
1965–19740,0%12,9%
1975–19910,0%18,4%
1992–200597,9%8,5%
2006–20141,0%7,4%
2015 en later0,0%11,9%

Gravenburg Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 97,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Gravenburg vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenGravenburgGroningen
Vrijstaand12,8%3,7%
Twee-onder-een-kap61,3%7,7%
Hoekwoning1,6%3,4%
Tussenwoning24,3%16,9%
Appartement0,0%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Gravenburg Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
87,0%
CBS 2024
Installaties
540
76,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.167 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Hoogkerk e.o.

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.