Groenpeil

Hoogkerk-Zuid in Groningen

Buurt in wijk Hoogkerk e.o., gemeente Groningen, postcodegebied 9744. 5.195 inwoners in 2.430 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.510 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
2.430
CBS 2025
Inwoners
5.195
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 294.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
65,6%
EP-Online, 1.510 gelabeld
Dekking energielabels
62,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hoogkerk-Zuid
Labelverdeling Hoogkerk-Zuid
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%17
A+++0,3%5
A++0,6%9
A+6,6%100
A36,9%557
B20,0%302
C19,5%295
D9,7%147
E3,2%48
F1,1%16
G0,9%14
Totaal gelabeld100%1.510
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%710
A+++4,7%4.438
A++3,0%2.775
A+5,6%5.269
A35,4%33.117
B14,3%13.397
C19,5%18.191
D7,9%7.415
E4,3%4.057
F2,2%2.058
G2,2%2.051
Totaal gelabeld100%93.478
Energielabels Hoogkerk-Zuid vergeleken met Groningen
LabelStavenHoogkerk-ZuidGroningen
A++++1,1%0,8%
A+++0,3%4,7%
A++0,6%3,0%
A+6,6%5,6%
A36,9%35,4%
B20,0%14,3%
C19,5%19,5%
D9,7%7,9%
E3,2%4,3%
F1,1%2,2%
G0,9%2,2%

Hoogkerk-Zuid Groningen

Deze verdeling gaat over de 62,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hoogkerk-Zuid vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenHoogkerk-ZuidGroningen
vóór 19450,3%26,6%
1945–196422,6%14,3%
1965–197416,8%12,9%
1975–199124,7%18,5%
1992–200521,8%8,5%
2006–201412,6%7,3%
2015 en later1,1%11,8%

Hoogkerk-Zuid Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 24,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hoogkerk-Zuid vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenHoogkerk-ZuidGroningen
Vrijstaand4,0%3,8%
Twee-onder-een-kap16,8%7,8%
Hoekwoning12,6%3,4%
Tussenwoning43,6%17,0%
Appartement23,0%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Hoogkerk-Zuid Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
646
26,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.270 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
37 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hoogkerk e.o.

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.