Groenpeil

Kostverloren in Groningen

Buurt in wijk Oud-West, gemeente Groningen, postcodegebied 9718. 2.365 inwoners in 1.403 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.172 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
1.403
CBS 2025
Inwoners
2.365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 269.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
26,0%
CBS 2025
Label A of B
67,3%
EP-Online, 1.172 gelabeld
Dekking energielabels
83,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kostverloren
Labelverdeling Kostverloren
LabelAandeelWoningen
A+++5,6%66
A++2,1%25
A+4,8%56
A44,8%525
B10,0%117
C13,6%159
D9,0%106
E6,0%70
F2,4%28
G1,7%20
Totaal gelabeld100%1.172
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%710
A+++4,7%4.438
A++3,0%2.775
A+5,6%5.269
A35,4%33.117
B14,3%13.397
C19,5%18.191
D7,9%7.415
E4,3%4.057
F2,2%2.058
G2,2%2.051
Totaal gelabeld100%93.478
Energielabels Kostverloren vergeleken met Groningen
LabelStavenKostverlorenGroningen
A++++0,0%0,8%
A+++5,6%4,7%
A++2,1%3,0%
A+4,8%5,6%
A44,8%35,4%
B10,0%14,3%
C13,6%19,5%
D9,0%7,9%
E6,0%4,3%
F2,4%2,2%
G1,7%2,2%

Kostverloren Groningen

Deze verdeling gaat over de 83,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kostverloren vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenKostverlorenGroningen
vóór 194528,0%26,6%
1945–196440,9%14,3%
1965–19740,1%12,9%
1975–19918,3%18,5%
1992–20056,2%8,5%
2006–20142,7%7,3%
2015 en later13,8%11,8%

Kostverloren Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 40,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kostverloren vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenKostverlorenGroningen
Vrijstaand0,3%3,8%
Twee-onder-een-kap0,9%7,8%
Hoekwoning1,2%3,4%
Tussenwoning8,2%17,0%
Appartement89,5%67,7%
Onbekend type0,0%0,4%

Kostverloren Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
440
31,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
634 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
38 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oud-West

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.