Groenpeil

Schildersbuurt in Groningen

Buurt in wijk Oud-West, gemeente Groningen, postcodegebied 9718. 5.670 inwoners in 2.704 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.946 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,9%.

Woningen
2.704
CBS 2025
Inwoners
5.670
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 338.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
36,0%
CBS 2025
Label A of B
53,9%
EP-Online, 1.946 gelabeld
Dekking energielabels
72,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schildersbuurt
Labelverdeling Schildersbuurt
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%9
A+++5,2%101
A++3,4%67
A+6,8%132
A26,7%520
B11,3%220
C23,2%451
D11,3%220
E4,9%95
F3,5%69
G3,2%62
Totaal gelabeld100%1.946
Ter vergelijking: gemeente Groningen
Ter vergelijking: gemeente Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%710
A+++4,7%4.438
A++3,0%2.775
A+5,6%5.269
A35,4%33.117
B14,3%13.397
C19,5%18.191
D7,9%7.415
E4,3%4.057
F2,2%2.058
G2,2%2.051
Totaal gelabeld100%93.478
Energielabels Schildersbuurt vergeleken met Groningen
LabelStavenSchildersbuurtGroningen
A++++0,5%0,8%
A+++5,2%4,7%
A++3,4%3,0%
A+6,8%5,6%
A26,7%35,4%
B11,3%14,3%
C23,2%19,5%
D11,3%7,9%
E4,9%4,3%
F3,5%2,2%
G3,2%2,2%

Schildersbuurt Groningen

Deze verdeling gaat over de 72,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schildersbuurt vergeleken met Groningen
BouwperiodeStavenSchildersbuurtGroningen
vóór 194571,2%26,6%
1945–19647,9%14,3%
1965–19740,1%12,9%
1975–19919,2%18,5%
1992–20059,2%8,5%
2006–20142,0%7,3%
2015 en later0,4%11,8%

Schildersbuurt Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 71,2% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schildersbuurt vergeleken met Groningen
WoningtypeStavenSchildersbuurtGroningen
Vrijstaand0,7%3,8%
Twee-onder-een-kap2,0%7,8%
Hoekwoning2,8%3,4%
Tussenwoning14,5%17,0%
Appartement79,8%67,7%
Onbekend type0,3%0,4%

Schildersbuurt Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
19,0%
CBS 2024
Installaties
337
12,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 33,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.066 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
34 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Oud-West

Alle buurten in Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.