Groenpeil

Wijlre in Gulpen-Wittem

Buurt in wijk Wijk 01 Wijlre, gemeente Gulpen-Wittem, postcodegebied 6321. 1.885 inwoners in 924 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 544 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 42,4%.

Woningen
924
CBS 2025
Inwoners
1.885
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 308.000
CBS 2025, gemeente € 357.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
31,8%
EP-Online, 544 gelabeld
Dekking energielabels
58,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wijlre
Labelverdeling Wijlre
LabelAandeelWoningen
A+++0,6%3
A++0,4%2
A+1,5%8
A16,5%90
B12,9%70
C31,3%170
D11,2%61
E9,4%51
F8,8%48
G7,5%41
Totaal gelabeld100%544
Ter vergelijking: gemeente Gulpen-Wittem
Ter vergelijking: gemeente Gulpen-Wittem
LabelAandeelWoningen
A++++0,1%2
A+++0,4%17
A++0,5%19
A+1,5%57
A24,7%948
B15,2%582
C25,6%981
D11,0%421
E8,5%327
F6,4%244
G6,1%234
Totaal gelabeld100%3.832
Energielabels Wijlre vergeleken met Gulpen-Wittem
LabelStavenWijlreGulpen-Wittem
A++++0,0%0,1%
A+++0,6%0,4%
A++0,4%0,5%
A+1,5%1,5%
A16,5%24,7%
B12,9%15,2%
C31,3%25,6%
D11,2%11,0%
E9,4%8,5%
F8,8%6,4%
G7,5%6,1%

Wijlre Gulpen-Wittem

Deze verdeling gaat over de 58,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wijlre vergeleken met Gulpen-Wittem
BouwperiodeStavenWijlreGulpen-Wittem
vóór 194513,4%17,2%
1945–196415,1%15,1%
1965–197425,4%18,9%
1975–199125,0%21,8%
1992–200513,6%14,1%
2006–20147,4%7,1%
2015 en later0,2%5,8%

Wijlre Gulpen-Wittem

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 25,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wijlre vergeleken met Gulpen-Wittem
WoningtypeStavenWijlreGulpen-Wittem
Vrijstaand15,6%21,8%
Twee-onder-een-kap27,2%24,7%
Hoekwoning9,9%8,1%
Tussenwoning25,4%13,5%
Appartement21,9%26,1%
Onbekend type0,0%5,8%

Wijlre Gulpen-Wittem

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
262
28,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.110 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Wijlre

Alle buurten in Gulpen-Wittem

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.