Groenpeil

Haaksbergen Kern-2 in Haaksbergen

Buurt in wijk Wijk 00 Haaksbergen (dorp), gemeente Haaksbergen, postcodegebied 7481. 800 inwoners in 451 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 202 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
451
CBS 2025
Inwoners
800
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 285.000
CBS 2025, gemeente € 380.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
67,3%
EP-Online, 202 gelabeld
Dekking energielabels
44,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Haaksbergen Kern-2
Labelverdeling Haaksbergen Kern-2
LabelAandeelWoningen
A++1,0%2
A+2,5%5
A46,0%93
B17,8%36
C18,3%37
D4,5%9
E4,5%9
F4,0%8
G1,5%3
Totaal gelabeld100%202
Ter vergelijking: gemeente Haaksbergen
Ter vergelijking: gemeente Haaksbergen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%47
A+++2,9%167
A++1,0%55
A+2,9%168
A29,3%1.670
B20,4%1.163
C26,8%1.530
D8,2%468
E3,0%173
F2,0%113
G2,7%152
Totaal gelabeld100%5.706
Energielabels Haaksbergen Kern-2 vergeleken met Haaksbergen
LabelStavenHaaksbergen Kern-2Haaksbergen
A++++0,0%0,8%
A+++0,0%2,9%
A++1,0%1,0%
A+2,5%2,9%
A46,0%29,3%
B17,8%20,4%
C18,3%26,8%
D4,5%8,2%
E4,5%3,0%
F4,0%2,0%
G1,5%2,7%

Haaksbergen Kern-2 Haaksbergen

Deze verdeling gaat over de 44,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Haaksbergen Kern-2 vergeleken met Haaksbergen
BouwperiodeStavenHaaksbergen Kern-2Haaksbergen
vóór 19457,4%5,9%
1945–196427,2%14,4%
1965–19745,0%23,1%
1975–19916,9%23,5%
1992–200538,1%19,9%
2006–201415,3%9,1%
2015 en later0,0%4,1%

Haaksbergen Kern-2 Haaksbergen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 38,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Haaksbergen Kern-2 vergeleken met Haaksbergen
WoningtypeStavenHaaksbergen Kern-2Haaksbergen
Vrijstaand26,2%20,9%
Twee-onder-een-kap11,9%28,6%
Hoekwoning5,0%9,4%
Tussenwoning23,3%19,8%
Appartement33,7%19,8%
Onbekend type0,0%1,3%

Haaksbergen Kern-2 Haaksbergen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
79
17,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
373 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Haaksbergen (dorp)

Alle buurten in Haaksbergen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.