Groenpeil

Wolferink 5 in Haaksbergen

Buurt in wijk Wijk 00 Haaksbergen (dorp), gemeente Haaksbergen, postcodegebied 7482. 810 inwoners in 354 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 182 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 46,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,3%.

Woningen
354
CBS 2025
Inwoners
810
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 305.000
CBS 2025, gemeente € 380.000
Koopwoningen
79,0%
CBS 2025
Label A of B
46,7%
EP-Online, 182 gelabeld
Dekking energielabels
51,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wolferink 5
Labelverdeling Wolferink 5
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%2
A++2,7%5
A+6,6%12
A17,6%32
B18,7%34
C51,1%93
D1,1%2
E0,5%1
G0,5%1
Totaal gelabeld100%182
Ter vergelijking: gemeente Haaksbergen
Ter vergelijking: gemeente Haaksbergen
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%47
A+++2,9%167
A++1,0%55
A+2,9%168
A29,3%1.670
B20,4%1.163
C26,8%1.530
D8,2%468
E3,0%173
F2,0%113
G2,7%152
Totaal gelabeld100%5.706
Energielabels Wolferink 5 vergeleken met Haaksbergen
LabelStavenWolferink 5Haaksbergen
A++++0,0%0,8%
A+++1,1%2,9%
A++2,7%1,0%
A+6,6%2,9%
A17,6%29,3%
B18,7%20,4%
C51,1%26,8%
D1,1%8,2%
E0,5%3,0%
F0,0%2,0%
G0,5%2,7%

Wolferink 5 Haaksbergen

Deze verdeling gaat over de 51,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wolferink 5 vergeleken met Haaksbergen
BouwperiodeStavenWolferink 5Haaksbergen
vóór 19451,1%5,9%
1945–19640,0%14,4%
1965–19740,5%23,1%
1975–199195,1%23,5%
1992–20053,3%19,9%
2006–20140,0%9,1%
2015 en later0,0%4,1%

Wolferink 5 Haaksbergen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 95,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wolferink 5 vergeleken met Haaksbergen
WoningtypeStavenWolferink 5Haaksbergen
Vrijstaand5,5%20,9%
Twee-onder-een-kap33,0%28,6%
Hoekwoning9,9%9,4%
Tussenwoning41,2%19,8%
Appartement8,8%19,8%
Onbekend type1,6%1,3%

Wolferink 5 Haaksbergen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
129
36,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
489 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Haaksbergen (dorp)

Alle buurten in Haaksbergen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.