Groenpeil

Badhoevedorp West in Haarlemmermeer

Buurt in wijk Badhoevedorp, gemeente Haarlemmermeer, postcodegebied 1171. 1.180 inwoners in 601 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 365 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 29,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
601
CBS 2025
Inwoners
1.180
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 443.000
CBS 2025, gemeente € 499.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
29,3%
EP-Online, 365 gelabeld
Dekking energielabels
60,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Badhoevedorp West
Labelverdeling Badhoevedorp West
LabelAandeelWoningen
A++++6,3%23
A+++4,1%15
A++0,5%2
A+0,8%3
A4,9%18
B12,6%46
C21,1%77
D18,4%67
E16,2%59
F4,9%18
G10,1%37
Totaal gelabeld100%365
Ter vergelijking: gemeente Haarlemmermeer
Ter vergelijking: gemeente Haarlemmermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%830
A+++4,1%1.810
A++3,0%1.302
A+4,0%1.768
A38,5%16.813
B18,5%8.080
C19,7%8.601
D5,3%2.306
E2,2%945
F1,3%588
G1,5%647
Totaal gelabeld100%43.690
Energielabels Badhoevedorp West vergeleken met Haarlemmermeer
LabelStavenBadhoevedorp WestHaarlemmermeer
A++++6,3%1,9%
A+++4,1%4,1%
A++0,5%3,0%
A+0,8%4,0%
A4,9%38,5%
B12,6%18,5%
C21,1%19,7%
D18,4%5,3%
E16,2%2,2%
F4,9%1,3%
G10,1%1,5%

Badhoevedorp West Haarlemmermeer

Deze verdeling gaat over de 60,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Badhoevedorp West vergeleken met Haarlemmermeer
BouwperiodeStavenBadhoevedorp WestHaarlemmermeer
vóór 19450,8%4,8%
1945–196471,8%6,7%
1965–19748,2%12,1%
1975–19913,8%27,0%
1992–20055,2%26,5%
2006–20140,0%9,2%
2015 en later10,1%13,7%

Badhoevedorp West Haarlemmermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 71,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Badhoevedorp West vergeleken met Haarlemmermeer
WoningtypeStavenBadhoevedorp WestHaarlemmermeer
Vrijstaand1,4%7,1%
Twee-onder-een-kap9,9%15,9%
Hoekwoning11,8%6,7%
Tussenwoning22,5%35,5%
Appartement54,5%33,4%
Onbekend type0,0%1,2%

Badhoevedorp West Haarlemmermeer

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
104
17,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
302 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Badhoevedorp

Alle buurten in Haarlemmermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.