Groenpeil

Vijfhuizen Nieuwebrug in Haarlemmermeer

Buurt in wijk Vijfhuizen, gemeente Haarlemmermeer, postcodegebied 2141. 540 inwoners in 80 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 41 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 31,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
80
CBS 2025
Inwoners
540
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 573.000
CBS 2025, gemeente € 499.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
31,7%
EP-Online, 41 gelabeld
Dekking energielabels
51,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vijfhuizen Nieuwebrug
Labelverdeling Vijfhuizen Nieuwebrug
LabelAandeelWoningen
A+2,4%1
A24,4%10
B4,9%2
C34,1%14
D4,9%2
F7,3%3
G22,0%9
Totaal gelabeld100%41
Ter vergelijking: gemeente Haarlemmermeer
Ter vergelijking: gemeente Haarlemmermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%830
A+++4,1%1.810
A++3,0%1.302
A+4,0%1.768
A38,5%16.813
B18,5%8.080
C19,7%8.601
D5,3%2.306
E2,2%945
F1,3%588
G1,5%647
Totaal gelabeld100%43.690
Energielabels Vijfhuizen Nieuwebrug vergeleken met Haarlemmermeer
LabelStavenVijfhuizen NieuwebrugHaarlemmermeer
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%4,1%
A++0,0%3,0%
A+2,4%4,0%
A24,4%38,5%
B4,9%18,5%
C34,1%19,7%
D4,9%5,3%
E0,0%2,2%
F7,3%1,3%
G22,0%1,5%

Vijfhuizen Nieuwebrug Haarlemmermeer

Deze verdeling gaat over de 51,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vijfhuizen Nieuwebrug vergeleken met Haarlemmermeer
BouwperiodeStavenVijfhuizen NieuwebrugHaarlemmermeer
vóór 194536,6%4,8%
1945–19647,3%6,7%
1965–19742,4%12,1%
1975–199117,1%27,0%
1992–20057,3%26,5%
2006–201412,2%9,2%
2015 en later17,1%13,7%

Vijfhuizen Nieuwebrug Haarlemmermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 36,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vijfhuizen Nieuwebrug vergeleken met Haarlemmermeer
WoningtypeStavenVijfhuizen NieuwebrugHaarlemmermeer
Vrijstaand63,4%7,1%
Twee-onder-een-kap19,5%15,9%
Hoekwoning2,4%6,7%
Tussenwoning0,0%35,5%
Appartement0,0%33,4%
Onbekend type14,6%1,2%

Vijfhuizen Nieuwebrug Haarlemmermeer

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
31
38,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
164 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
6 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Vijfhuizen

Alle buurten in Haarlemmermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.