Groenpeil

Vijfhuizen in Haarlemmermeer

Buurt in wijk Vijfhuizen, gemeente Haarlemmermeer, postcodegebied 2141. 1.975 inwoners in 855 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 442 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,4%.

Woningen
855
CBS 2025
Inwoners
1.975
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 547.000
CBS 2025, gemeente € 499.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
47,3%
EP-Online, 442 gelabeld
Dekking energielabels
51,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vijfhuizen
Labelverdeling Vijfhuizen
LabelAandeelWoningen
A++++8,1%36
A+++1,6%7
A++0,2%1
A23,3%103
B14,0%62
C28,5%126
D13,6%60
E5,2%23
F2,5%11
G2,9%13
Totaal gelabeld100%442
Ter vergelijking: gemeente Haarlemmermeer
Ter vergelijking: gemeente Haarlemmermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%830
A+++4,3%1.902
A++3,1%1.358
A+4,2%1.830
A38,5%16.879
B18,4%8.054
C19,5%8.522
D5,2%2.283
E2,1%939
F1,3%573
G1,4%629
Totaal gelabeld100%43.799
Energielabels Vijfhuizen vergeleken met Haarlemmermeer
LabelStavenVijfhuizenHaarlemmermeer
A++++8,1%1,9%
A+++1,6%4,3%
A++0,2%3,1%
A+0,0%4,2%
A23,3%38,5%
B14,0%18,4%
C28,5%19,5%
D13,6%5,2%
E5,2%2,1%
F2,5%1,3%
G2,9%1,4%

Vijfhuizen Haarlemmermeer

Deze verdeling gaat over de 51,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vijfhuizen vergeleken met Haarlemmermeer
BouwperiodeStavenVijfhuizenHaarlemmermeer
vóór 19455,7%4,8%
1945–196413,3%6,7%
1965–197433,5%12,1%
1975–199122,6%26,9%
1992–20052,5%26,5%
2006–20147,7%9,1%
2015 en later14,7%13,9%

Vijfhuizen Haarlemmermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 33,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vijfhuizen vergeleken met Haarlemmermeer
WoningtypeStavenVijfhuizenHaarlemmermeer
Vrijstaand13,3%7,1%
Twee-onder-een-kap29,0%15,7%
Hoekwoning13,3%6,9%
Tussenwoning31,7%35,5%
Appartement10,6%33,5%
Onbekend type2,0%1,2%

Vijfhuizen Haarlemmermeer

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
336
39,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.243 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
12
23 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Vijfhuizen

Alle buurten in Haarlemmermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.