Groenpeil

Zwanenburg Noordoost in Haarlemmermeer

Buurt in wijk Zwanenburg, gemeente Haarlemmermeer, postcodegebied 1161. 1.070 inwoners in 479 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 250 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 24,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,0%.

Woningen
479
CBS 2025
Inwoners
1.070
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 449.000
CBS 2025, gemeente € 499.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
24,4%
EP-Online, 250 gelabeld
Dekking energielabels
52,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zwanenburg Noordoost
Labelverdeling Zwanenburg Noordoost
LabelAandeelWoningen
A+++10,8%27
A+0,4%1
A7,2%18
B6,0%15
C26,4%66
D17,6%44
E8,8%22
F10,8%27
G12,0%30
Totaal gelabeld100%250
Ter vergelijking: gemeente Haarlemmermeer
Ter vergelijking: gemeente Haarlemmermeer
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%830
A+++4,1%1.810
A++3,0%1.302
A+4,0%1.768
A38,5%16.813
B18,5%8.080
C19,7%8.601
D5,3%2.306
E2,2%945
F1,3%588
G1,5%647
Totaal gelabeld100%43.690
Energielabels Zwanenburg Noordoost vergeleken met Haarlemmermeer
LabelStavenZwanenburg NoordoostHaarlemmermeer
A++++0,0%1,9%
A+++10,8%4,1%
A++0,0%3,0%
A+0,4%4,0%
A7,2%38,5%
B6,0%18,5%
C26,4%19,7%
D17,6%5,3%
E8,8%2,2%
F10,8%1,3%
G12,0%1,5%

Zwanenburg Noordoost Haarlemmermeer

Deze verdeling gaat over de 52,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zwanenburg Noordoost vergeleken met Haarlemmermeer
BouwperiodeStavenZwanenburg NoordoostHaarlemmermeer
vóór 194553,6%4,8%
1945–196410,0%6,7%
1965–197410,4%12,1%
1975–19919,6%27,0%
1992–20053,2%26,5%
2006–20143,2%9,2%
2015 en later10,0%13,7%

Zwanenburg Noordoost Haarlemmermeer

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 53,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zwanenburg Noordoost vergeleken met Haarlemmermeer
WoningtypeStavenZwanenburg NoordoostHaarlemmermeer
Vrijstaand15,6%7,1%
Twee-onder-een-kap32,8%15,9%
Hoekwoning8,4%6,7%
Tussenwoning6,4%35,5%
Appartement36,8%33,4%
Onbekend type0,0%1,2%

Zwanenburg Noordoost Haarlemmermeer

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
32,0%
CBS 2024
Installaties
108
22,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
356 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zwanenburg

Alle buurten in Haarlemmermeer

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.