Postcodegebied 1161 Haarlemmermeer
Postcodegebied 1161 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Haarlemmermeer, gemeente Haarlemmermeer. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 1161 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 1.947
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 439.381
- CBS 2025
- Label A of B
- 30,1%
- EP-Online, 1.947 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 24
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 5 september 2026
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 1,9% | 37 |
| A++ | 0,2% | 3 |
| A+ | 0,7% | 14 |
| A | 15,2% | 295 |
| B | 12,2% | 237 |
| C | 33,4% | 650 |
| D | 17,5% | 340 |
| E | 8,0% | 156 |
| F | 4,9% | 95 |
| G | 6,2% | 120 |
| Totaal gelabeld | 100% | 1.947 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A+++ | 1,9% | 37 | |
| A++ | 0,2% | 3 | |
| A+ | 0,7% | 14 | |
| A | 15,2% | 295 | |
| B | 12,2% | 237 | |
| C | 33,4% | 650 | |
| D | 17,5% | 340 | |
| E | 8,0% | 156 | |
| F | 4,9% | 95 | |
| G | 6,2% | 120 |
Deze verdeling gaat over 1.947 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 21,4% | 416 | |
| 1945–1964 | 28,4% | 553 | |
| 1965–1974 | 20,1% | 391 | |
| 1975–1991 | 22,7% | 441 | |
| 1992–2005 | 2,1% | 40 | |
| 2006–2014 | 2,9% | 57 | |
| 2015 en later | 2,5% | 49 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 1161
- Zwanenburg Dijk 217 woningen
- Zwanenburg Noordoost 479 woningen
- Zwanenburg Noordwest 527 woningen
- Zwanenburg Oost 542 woningen
- Zwanenburg West 884 woningen
- Zwanenburg Zuidoost 355 woningen
- Zwanenburg Zuidwest 487 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.