Groenpeil

Stampersgat in Halderberge

Buurt in wijk Wijk 02 Stampersgat, gemeente Halderberge, postcodegebied 4754. 1.155 inwoners in 530 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 341 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,5%.

Woningen
530
CBS 2025
Inwoners
1.155
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 321.000
CBS 2025, gemeente € 381.000
Koopwoningen
64,0%
CBS 2025
Label A of B
59,8%
EP-Online, 341 gelabeld
Dekking energielabels
64,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Stampersgat
Labelverdeling Stampersgat
LabelAandeelWoningen
A+++3,5%12
A++1,5%5
A+2,9%10
A29,6%101
B22,3%76
C16,4%56
D5,3%18
E5,9%20
F6,2%21
G6,5%22
Totaal gelabeld100%341
Ter vergelijking: gemeente Halderberge
Ter vergelijking: gemeente Halderberge
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%89
A+++4,2%363
A++1,2%108
A+2,2%196
A33,8%2.948
B21,1%1.836
C20,2%1.763
D6,0%526
E4,2%362
F3,0%263
G3,1%266
Totaal gelabeld100%8.720
Energielabels Stampersgat vergeleken met Halderberge
LabelStavenStampersgatHalderberge
A++++0,0%1,0%
A+++3,5%4,2%
A++1,5%1,2%
A+2,9%2,2%
A29,6%33,8%
B22,3%21,1%
C16,4%20,2%
D5,3%6,0%
E5,9%4,2%
F6,2%3,0%
G6,5%3,1%

Stampersgat Halderberge

Deze verdeling gaat over de 64,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Stampersgat vergeleken met Halderberge
BouwperiodeStavenStampersgatHalderberge
vóór 194518,8%9,2%
1945–196422,3%15,8%
1965–197422,0%18,5%
1975–199119,4%26,6%
1992–200510,9%10,8%
2006–20140,3%11,1%
2015 en later6,5%8,0%

Stampersgat Halderberge

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 22,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Stampersgat vergeleken met Halderberge
WoningtypeStavenStampersgatHalderberge
Vrijstaand24,9%23,6%
Twee-onder-een-kap30,2%24,0%
Hoekwoning11,1%8,0%
Tussenwoning24,9%27,7%
Appartement8,8%15,5%
Onbekend type0,0%1,1%

Stampersgat Halderberge

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
228
43,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
990 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Halderberge

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.