Groenpeil

Halderberge

Gemeente Halderberge in Noord-Brabant, 31.347 inwoners en 13.932 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
13.932
CBS 2025
Inwoners
31.347
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 381.000
CBS 2025
Label A of B
64,1%
van 8.748 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
62,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Halderberge
Labelverdeling Halderberge
LabelAandeelWoningen
A++++1,0%89
A+++4,2%368
A++1,4%123
A+2,4%211
A33,9%2.967
B21,1%1.850
C20,1%1.756
D5,9%514
E4,0%349
F2,9%254
G3,1%267
Totaal gelabeld100%8.748
Energielabels in Halderberge
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++1,0%89
A+++4,2%368
A++1,4%123
A+2,4%211
A33,9%2.967
B21,1%1.850
C20,1%1.756
D5,9%514
E4,0%349
F2,9%254
G3,1%267

Deze verdeling gaat over de 62,8% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 8.748 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Halderberge
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19459,2%805
1945–196415,9%1.390
1965–197418,6%1.626
1975–199126,5%2.314
1992–200510,8%947
2006–201411,0%963
2015 en later8,0%703

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Halderberge
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand23,7%2.073
Twee-onder-een-kap23,6%2.065
Hoekwoning8,3%729
Tussenwoning27,7%2.427
Appartement15,5%1.358
Onbekend type1,1%96

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
6.264
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
27,4 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
45,0
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
116
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Halderberge

18 buurten met voldoende data. 2 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Achter 't Hof14069,4%100,0%
Albano89178,6%68,7%
Bosschenhoofd98164,9%65,3%
Hoeven2.15663,2%62,1%
Oud Gastel2.57458,9%60,9%
Oudenbosch-Centrum2.16475,7%74,1%
Pagnevaart99257,0%69,2%
Spui91058,0%53,4%
Stampersgat53059,9%64,0%
Stoof24437,8%33,6%
Velletri77864,4%65,0%
Verspr.h. ten noorden van Oudenbosch11636,2%40,5%
Verspr.h. ten zuiden van Oudenbosch14233,3%38,0%
Verspreide huizen Bosschenhoofd18251,9%57,1%
Verspreide huizen Kuivezand en omgeving24843,1%49,6%
Verspreide huizen Oud Gastel17631,7%34,1%
Verspreide huizen ten noorden van Hoeven11730,6%41,9%
Verspreide huizen ten zuiden van Hoeven46384,0%41,9%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Halderberge

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.