Groenpeil

De Kades in Harderwijk

Buurt in wijk Waterfront, gemeente Harderwijk, postcodegebied 3846. 375 inwoners in 195 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 195 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 100,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,4%.

Woningen
195
CBS 2025
Inwoners
375
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 444.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
100,0%
EP-Online, 195 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Kades
Labelverdeling De Kades
LabelAandeelWoningen
A++++59,5%116
A+++40,5%79
Totaal gelabeld100%195
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%552
A+++3,9%556
A++3,2%460
A+6,3%912
A36,7%5.278
B15,5%2.228
C18,7%2.693
D6,1%879
E3,0%437
F1,3%184
G1,5%213
Totaal gelabeld100%14.392
Energielabels De Kades vergeleken met Harderwijk
LabelStavenDe KadesHarderwijk
A++++59,5%3,8%
A+++40,5%3,9%
A++0,0%3,2%
A+0,0%6,3%
A0,0%36,7%
B0,0%15,5%
C0,0%18,7%
D0,0%6,1%
E0,0%3,0%
F0,0%1,3%
G0,0%1,5%

De Kades Harderwijk

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Kades vergeleken met Harderwijk
BouwperiodeStavenDe KadesHarderwijk
vóór 19450,0%5,6%
1945–19640,0%13,0%
1965–19740,0%14,0%
1975–19910,0%21,9%
1992–20050,0%17,6%
2006–20140,0%11,8%
2015 en later100,0%16,1%

De Kades Harderwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 100,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Kades vergeleken met Harderwijk
WoningtypeStavenDe KadesHarderwijk
Vrijstaand0,0%7,7%
Twee-onder-een-kap0,0%15,3%
Hoekwoning3,6%8,3%
Tussenwoning36,4%29,8%
Appartement60,0%37,9%
Onbekend type0,0%1,0%

De Kades Harderwijk

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
0
CBS 2022
Opgesteld vermogen
0 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Waterfront

Alle buurten in Harderwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.