Harderwijk
Gemeente Harderwijk in Gelderland, 50.042 inwoners en 22.045 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 22.045
- CBS 2025
- Inwoners
- 50.042
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 405.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 70,7%
- van 14.636 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 66,4%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,9% | 576 |
| A+++ | 4,2% | 609 |
| A++ | 3,2% | 465 |
| A+ | 6,7% | 979 |
| A | 37,4% | 5.470 |
| B | 15,4% | 2.249 |
| C | 17,5% | 2.562 |
| D | 6,1% | 890 |
| E | 3,0% | 440 |
| F | 1,3% | 187 |
| G | 1,4% | 209 |
| Totaal gelabeld | 100% | 14.636 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 3,9% | 576 | |
| A+++ | 4,2% | 609 | |
| A++ | 3,2% | 465 | |
| A+ | 6,7% | 979 | |
| A | 37,4% | 5.470 | |
| B | 15,4% | 2.249 | |
| C | 17,5% | 2.562 | |
| D | 6,1% | 890 | |
| E | 3,0% | 440 | |
| F | 1,3% | 187 | |
| G | 1,4% | 209 |
Deze verdeling gaat over de 66,4% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 14.636 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 5,6% | 820 | |
| 1945–1964 | 12,9% | 1.889 | |
| 1965–1974 | 13,8% | 2.023 | |
| 1975–1991 | 22,1% | 3.236 | |
| 1992–2005 | 17,5% | 2.559 | |
| 2006–2014 | 11,7% | 1.713 | |
| 2015 en later | 16,4% | 2.396 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 7,7% | 1.127 | |
| Twee-onder-een-kap | 14,8% | 2.160 | |
| Hoekwoning | 8,9% | 1.307 | |
| Tussenwoning | 29,9% | 4.383 | |
| Appartement | 37,7% | 5.518 | |
| Onbekend type | 1,0% | 141 |
CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 8.628
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 32,4 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 39,1
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 372
- laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.
Buurten in Harderwijk
49 buurten met voldoende data. 12 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Bedrijvenpark Sypel | 121 | 92,2% | 85,1% |
| Binnenstad Noord | 829 | 42,7% | 58,3% |
| Binnenstad Zuid | 753 | 52,4% | 60,6% |
| Broekland | 488 | 54,2% | 51,4% |
| De Akker | 481 | 80,0% | 56,1% |
| De Eilanden | 613 | 100,0% | 87,4% |
| De Kades | 195 | 100,0% | 100,0% |
| De Wittenhagen Noord | 778 | 51,3% | 57,3% |
| De Wittenhagen Zuid | 556 | 85,6% | 80,0% |
| Drielanden Centrum | 603 | 95,8% | 63,8% |
| Drift | 309 | 34,1% | 86,4% |
| Friesegracht Noord | 446 | 47,1% | 65,2% |
| Friesegracht Zuid | 356 | 72,5% | 59,3% |
| Groene Zoom | 72 | 96,0% | 100,0% |
| Hanzewaard | 252 | 73,6% | 87,3% |
| Harderhout I | 425 | 99,2% | 60,0% |
| Harderhout II | 775 | 100,0% | 64,0% |
| Harderweide | 442 | 100,0% | 100,0% |
| Hierden De Biest | 160 | 48,3% | 37,5% |
| Hierden De Duinen | 417 | 54,7% | 35,5% |
| Hierden Dorp | 617 | 61,6% | 51,5% |
| Hierden Glindweg | 104 | 65,4% | 50,0% |
| Kranenburg | 348 | 50,9% | 48,6% |
| Kruithuis | 530 | 65,0% | 77,2% |
| Muziekland I | 528 | 93,2% | 58,9% |
| Muziekland II | 238 | 95,6% | 67,2% |
| Muziekland III | 429 | 87,5% | 50,3% |
| Muziekland IV | 449 | 99,4% | 72,6% |
| Scheepswaard | 388 | 75,8% | 62,9% |
| Slingerbos Noord | 337 | 60,2% | 53,7% |
| Slingerbos Zuid | 214 | 40,0% | 56,1% |
| Sonnevanck | 57 | 80,6% | 63,2% |
| Stadsdennen Midden | 995 | 70,2% | 68,0% |
| Stadsdennen Noord | 1.095 | 72,1% | 75,3% |
| Stadsdennen Oost | 401 | 97,1% | 60,8% |
| Stadsdennen Zuidwest | 500 | 70,4% | 74,2% |
| Stedenwaard | 490 | 46,0% | 61,6% |
| Strokel | 278 | 35,8% | 82,4% |
| Stromenwaard | 421 | 47,0% | 70,3% |
| Sypel Oost | 78 | 89,1% | 70,5% |
| Sypel West | 181 | 40,0% | 58,0% |
| Tinnegieter | 583 | 57,2% | 70,2% |
| Veldkamp | 531 | 24,8% | 47,8% |
| Vogelwaard | 456 | 61,2% | 53,7% |
| Walstein | 636 | 67,2% | 61,8% |
| Weiburg | 81 | 28,8% | 98,8% |
| Weidewaard | 554 | 67,4% | 60,8% |
| Zeebuurt Oost | 707 | 72,4% | 71,1% |
| Zeebuurt West | 405 | 67,0% | 64,4% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Harderwijk
- Postcodegebied 3841 Harderwijk
- Postcodegebied 3842 Harderwijk
- Postcodegebied 3843 Harderwijk
- Postcodegebied 3844 Harderwijk
- Postcodegebied 3845 Harderwijk
- Postcodegebied 3846 Harderwijk
- Postcodegebied 3847 Harderwijk
- Postcodegebied 3848 Harderwijk
- Postcodegebied 3849 Harderwijk
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 66,4% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.