Groenpeil

Hanzewaard in Harderwijk

Buurt in wijk Stadsweiden, gemeente Harderwijk, postcodegebied 3844. 575 inwoners in 252 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 220 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,4%.

Woningen
252
CBS 2025
Inwoners
575
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 345.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
17,0%
CBS 2025
Label A of B
30,0%
EP-Online, 220 gelabeld
Dekking energielabels
87,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hanzewaard
Labelverdeling Hanzewaard
LabelAandeelWoningen
A+1,4%3
A16,4%36
B12,3%27
C65,5%144
D3,2%7
F1,4%3
Totaal gelabeld100%220
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%552
A+++3,9%556
A++3,2%460
A+6,3%912
A36,7%5.278
B15,5%2.228
C18,7%2.693
D6,1%879
E3,0%437
F1,3%184
G1,5%213
Totaal gelabeld100%14.392
Energielabels Hanzewaard vergeleken met Harderwijk
LabelStavenHanzewaardHarderwijk
A++++0,0%3,8%
A+++0,0%3,9%
A++0,0%3,2%
A+1,4%6,3%
A16,4%36,7%
B12,3%15,5%
C65,5%18,7%
D3,2%6,1%
E0,0%3,0%
F1,4%1,3%
G0,0%1,5%

Hanzewaard Harderwijk

Deze verdeling gaat over de 87,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hanzewaard vergeleken met Harderwijk
BouwperiodeStavenHanzewaardHarderwijk
vóór 19450,0%5,6%
1945–19640,0%13,0%
1965–197499,5%14,0%
1975–19910,5%21,9%
1992–20050,0%17,6%
2006–20140,0%11,8%
2015 en later0,0%16,1%

Hanzewaard Harderwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 99,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hanzewaard vergeleken met Harderwijk
WoningtypeStavenHanzewaardHarderwijk
Vrijstaand0,9%7,7%
Twee-onder-een-kap20,5%15,3%
Hoekwoning10,9%8,3%
Tussenwoning62,3%29,8%
Appartement5,5%37,9%
Onbekend type0,0%1,0%

Hanzewaard Harderwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
106
42,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
321 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Stadsweiden

Alle buurten in Harderwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.