Hierden De Duinen in Harderwijk
Buurt in wijk Hierden, gemeente Harderwijk, postcodegebied 3849. 770 inwoners in 417 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 144 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,4%.
- Woningen
- 417
- CBS 2025
- Inwoners
- 770
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 439.000
- CBS 2025, gemeente € 405.000
- Koopwoningen
- 70,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 54,2%
- EP-Online, 144 gelabeld
- Dekking energielabels
- 34,5%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,4% | 2 |
| A+++ | 11,8% | 17 |
| A++ | 0,7% | 1 |
| A+ | 0,7% | 1 |
| A | 14,6% | 21 |
| B | 25,0% | 36 |
| C | 20,8% | 30 |
| D | 6,3% | 9 |
| E | 5,6% | 8 |
| F | 5,6% | 8 |
| G | 7,6% | 11 |
| Totaal gelabeld | 100% | 144 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 3,8% | 552 |
| A+++ | 3,9% | 556 |
| A++ | 3,2% | 460 |
| A+ | 6,3% | 912 |
| A | 36,7% | 5.278 |
| B | 15,5% | 2.228 |
| C | 18,7% | 2.693 |
| D | 6,1% | 879 |
| E | 3,0% | 437 |
| F | 1,3% | 184 |
| G | 1,5% | 213 |
| Totaal gelabeld | 100% | 14.392 |
| Label | Staven | Hierden De Duinen | Harderwijk |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,4% | 3,8% | |
| A+++ | 11,8% | 3,9% | |
| A++ | 0,7% | 3,2% | |
| A+ | 0,7% | 6,3% | |
| A | 14,6% | 36,7% | |
| B | 25,0% | 15,5% | |
| C | 20,8% | 18,7% | |
| D | 6,3% | 6,1% | |
| E | 5,6% | 3,0% | |
| F | 5,6% | 1,3% | |
| G | 7,6% | 1,5% |
Hierden De Duinen Harderwijk
Deze verdeling gaat over de 34,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Hierden De Duinen | Harderwijk |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 6,3% | 5,6% | |
| 1945–1964 | 13,2% | 13,0% | |
| 1965–1974 | 8,3% | 14,0% | |
| 1975–1991 | 20,8% | 21,9% | |
| 1992–2005 | 32,6% | 17,6% | |
| 2006–2014 | 3,5% | 11,8% | |
| 2015 en later | 15,3% | 16,1% |
Hierden De Duinen Harderwijk
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Bouwbesluit en EPC
Grootste groep in deze buurt: 32,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.
Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Hierden De Duinen | Harderwijk |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 86,1% | 7,7% | |
| Twee-onder-een-kap | 3,5% | 15,3% | |
| Hoekwoning | 0,7% | 8,3% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 29,8% | |
| Appartement | 0,0% | 37,9% | |
| Onbekend type | 9,7% | 1,0% |
Hierden De Duinen Harderwijk
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- 25,0%
- CBS 2024
- Installaties
- 10
- 2,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,1 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 60 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 1
- 2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Hierden
- Hierden De Biest 160 woningen
- Hierden Dorp 617 woningen
- Hierden Glindweg 104 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 34,5% (144 van 417 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.