Groenpeil

Muziekland I in Harderwijk

Buurt in wijk Drielanden, gemeente Harderwijk, postcodegebied 3845. 1.085 inwoners in 528 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 308 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 93,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,4%.

Woningen
528
CBS 2025
Inwoners
1.085
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 388.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
93,2%
EP-Online, 308 gelabeld
Dekking energielabels
58,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Muziekland I
Labelverdeling Muziekland I
LabelAandeelWoningen
A++7,1%22
A+7,1%22
A43,2%133
B35,7%110
C6,8%21
Totaal gelabeld100%308
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%552
A+++3,9%556
A++3,2%460
A+6,3%912
A36,7%5.278
B15,5%2.228
C18,7%2.693
D6,1%879
E3,0%437
F1,3%184
G1,5%213
Totaal gelabeld100%14.392
Energielabels Muziekland I vergeleken met Harderwijk
LabelStavenMuziekland IHarderwijk
A++++0,0%3,8%
A+++0,0%3,9%
A++7,1%3,2%
A+7,1%6,3%
A43,2%36,7%
B35,7%15,5%
C6,8%18,7%
D0,0%6,1%
E0,0%3,0%
F0,0%1,3%
G0,0%1,5%

Muziekland I Harderwijk

Deze verdeling gaat over de 58,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Muziekland I vergeleken met Harderwijk
BouwperiodeStavenMuziekland IHarderwijk
vóór 19450,3%5,6%
1945–19640,0%13,0%
1965–19740,0%14,0%
1975–19910,0%21,9%
1992–200599,7%17,6%
2006–20140,0%11,8%
2015 en later0,0%16,1%

Muziekland I Harderwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 99,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Muziekland I vergeleken met Harderwijk
WoningtypeStavenMuziekland IHarderwijk
Vrijstaand5,8%7,7%
Twee-onder-een-kap14,9%15,3%
Hoekwoning3,6%8,3%
Tussenwoning30,5%29,8%
Appartement45,1%37,9%
Onbekend type0,0%1,0%

Muziekland I Harderwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
152
28,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
528 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Drielanden

Alle buurten in Harderwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.