Groenpeil

Stadsdennen Oost in Harderwijk

Buurt in wijk Stadsdennen, gemeente Harderwijk, postcodegebied 3842. 980 inwoners in 401 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 244 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,7%.

Woningen
401
CBS 2025
Inwoners
980
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 360.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
43,0%
CBS 2025
Label A of B
97,1%
EP-Online, 244 gelabeld
Dekking energielabels
60,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Stadsdennen Oost
Labelverdeling Stadsdennen Oost
LabelAandeelWoningen
A+++1,2%3
A++2,5%6
A+11,9%29
A75,8%185
B5,7%14
C2,5%6
E0,4%1
Totaal gelabeld100%244
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,9%576
A+++4,2%609
A++3,2%465
A+6,7%979
A37,4%5.470
B15,4%2.249
C17,5%2.562
D6,1%890
E3,0%440
F1,3%187
G1,4%209
Totaal gelabeld100%14.636
Energielabels Stadsdennen Oost vergeleken met Harderwijk
LabelStavenStadsdennen OostHarderwijk
A++++0,0%3,9%
A+++1,2%4,2%
A++2,5%3,2%
A+11,9%6,7%
A75,8%37,4%
B5,7%15,4%
C2,5%17,5%
D0,0%6,1%
E0,4%3,0%
F0,0%1,3%
G0,0%1,4%

Stadsdennen Oost Harderwijk

Deze verdeling gaat over de 60,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Stadsdennen Oost vergeleken met Harderwijk
BouwperiodeStavenStadsdennen OostHarderwijk
vóór 19450,0%5,6%
1945–19644,9%12,9%
1965–19740,0%13,8%
1975–19910,0%22,1%
1992–200538,1%17,5%
2006–201453,7%11,7%
2015 en later3,3%16,4%

Stadsdennen Oost Harderwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 53,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Stadsdennen Oost vergeleken met Harderwijk
WoningtypeStavenStadsdennen OostHarderwijk
Vrijstaand0,8%7,7%
Twee-onder-een-kap15,2%14,8%
Hoekwoning13,1%8,9%
Tussenwoning25,0%29,9%
Appartement45,5%37,7%
Onbekend type0,4%1,0%

Stadsdennen Oost Harderwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
25,0%
CBS 2024
Installaties
59
14,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
239 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Stadsdennen

Alle buurten in Harderwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.