Groenpeil

Sypel West in Harderwijk

Buurt in wijk De Sypel, gemeente Harderwijk, postcodegebied 3842. 450 inwoners in 181 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 105 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,4%.

Woningen
181
CBS 2025
Inwoners
450
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 406.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
40,0%
EP-Online, 105 gelabeld
Dekking energielabels
58,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sypel West
Labelverdeling Sypel West
LabelAandeelWoningen
A++1,0%1
A+1,9%2
A27,6%29
B9,5%10
C37,1%39
D12,4%13
E5,7%6
F2,9%3
G1,9%2
Totaal gelabeld100%105
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
Ter vergelijking: gemeente Harderwijk
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%552
A+++3,9%556
A++3,2%460
A+6,3%912
A36,7%5.278
B15,5%2.228
C18,7%2.693
D6,1%879
E3,0%437
F1,3%184
G1,5%213
Totaal gelabeld100%14.392
Energielabels Sypel West vergeleken met Harderwijk
LabelStavenSypel WestHarderwijk
A++++0,0%3,8%
A+++0,0%3,9%
A++1,0%3,2%
A+1,9%6,3%
A27,6%36,7%
B9,5%15,5%
C37,1%18,7%
D12,4%6,1%
E5,7%3,0%
F2,9%1,3%
G1,9%1,5%

Sypel West Harderwijk

Deze verdeling gaat over de 58,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sypel West vergeleken met Harderwijk
BouwperiodeStavenSypel WestHarderwijk
vóór 194530,5%5,6%
1945–196428,6%13,0%
1965–19741,0%14,0%
1975–199134,3%21,9%
1992–20051,0%17,6%
2006–20144,8%11,8%
2015 en later0,0%16,1%

Sypel West Harderwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 34,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sypel West vergeleken met Harderwijk
WoningtypeStavenSypel WestHarderwijk
Vrijstaand7,6%7,7%
Twee-onder-een-kap41,9%15,3%
Hoekwoning6,7%8,3%
Tussenwoning41,9%29,8%
Appartement0,0%37,9%
Onbekend type1,9%1,0%

Sypel West Harderwijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
45,0%
CBS 2024
Installaties
58
32,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 39,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
206 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Sypel

Alle buurten in Harderwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.