Groenpeil

Centrum in Hardinxveld-Giessendam

Buurt in wijk Neder Hardinxveld, gemeente Hardinxveld-Giessendam, postcodegebied 3371. 360 inwoners in 216 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 140 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 68,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.

Woningen
216
CBS 2025
Inwoners
360
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 367.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
68,6%
EP-Online, 140 gelabeld
Dekking energielabels
64,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Centrum
Labelverdeling Centrum
LabelAandeelWoningen
A+5,0%7
A42,9%60
B20,7%29
C13,6%19
D4,3%6
E4,3%6
F2,9%4
G6,4%9
Totaal gelabeld100%140
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%38
A+++7,1%366
A++0,6%31
A+1,7%88
A34,2%1.761
B15,5%797
C22,1%1.139
D7,6%392
E3,8%196
F3,0%154
G3,7%192
Totaal gelabeld100%5.154
Energielabels Centrum vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
LabelStavenCentrumHardinxveld-Giessendam
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%7,1%
A++0,0%0,6%
A+5,0%1,7%
A42,9%34,2%
B20,7%15,5%
C13,6%22,1%
D4,3%7,6%
E4,3%3,8%
F2,9%3,0%
G6,4%3,7%

Centrum Hardinxveld-Giessendam

Deze verdeling gaat over de 64,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Centrum vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
BouwperiodeStavenCentrumHardinxveld-Giessendam
vóór 194514,3%12,7%
1945–196413,6%12,9%
1965–19740,7%22,5%
1975–199131,4%19,9%
1992–20057,9%11,0%
2006–201431,4%10,8%
2015 en later0,7%10,3%

Centrum Hardinxveld-Giessendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 31,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Centrum vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
WoningtypeStavenCentrumHardinxveld-Giessendam
Vrijstaand5,7%10,9%
Twee-onder-een-kap10,0%19,3%
Hoekwoning5,7%9,4%
Tussenwoning2,9%28,0%
Appartement75,7%32,3%

Centrum Hardinxveld-Giessendam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
13,0%
CBS 2024
Installaties
12
5,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
91 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Neder Hardinxveld

Alle buurten in Hardinxveld-Giessendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.