Groenpeil

De Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam

Buurt in wijk Neder Hardinxveld, gemeente Hardinxveld-Giessendam, postcodegebied 3371. 465 inwoners in 161 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 83 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,8%.

Woningen
161
CBS 2025
Inwoners
465
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 408.000
CBS 2025, gemeente € 368.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
59,0%
EP-Online, 83 gelabeld
Dekking energielabels
51,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling De Sluisweg
Labelverdeling De Sluisweg
LabelAandeelWoningen
A+3,6%3
A50,6%42
B4,8%4
C13,3%11
D7,2%6
E3,6%3
F9,6%8
G7,2%6
Totaal gelabeld100%83
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
Ter vergelijking: gemeente Hardinxveld-Giessendam
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%38
A+++7,1%366
A++0,6%31
A+1,7%88
A34,2%1.761
B15,5%797
C22,1%1.139
D7,6%392
E3,8%196
F3,0%154
G3,7%192
Totaal gelabeld100%5.154
Energielabels De Sluisweg vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
LabelStavenDe SluiswegHardinxveld-Giessendam
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%7,1%
A++0,0%0,6%
A+3,6%1,7%
A50,6%34,2%
B4,8%15,5%
C13,3%22,1%
D7,2%7,6%
E3,6%3,8%
F9,6%3,0%
G7,2%3,7%

De Sluisweg Hardinxveld-Giessendam

Deze verdeling gaat over de 51,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes De Sluisweg vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
BouwperiodeStavenDe SluiswegHardinxveld-Giessendam
vóór 194533,7%12,7%
1945–196463,9%12,9%
1965–19740,0%22,5%
1975–19911,2%19,9%
1992–20050,0%11,0%
2006–20141,2%10,8%
2015 en later0,0%10,3%

De Sluisweg Hardinxveld-Giessendam

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 63,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes De Sluisweg vergeleken met Hardinxveld-Giessendam
WoningtypeStavenDe SluiswegHardinxveld-Giessendam
Vrijstaand14,5%10,9%
Twee-onder-een-kap77,1%19,3%
Hoekwoning7,2%9,4%
Tussenwoning1,2%28,0%
Appartement0,0%32,3%

De Sluisweg Hardinxveld-Giessendam

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
67,0%
CBS 2024
Installaties
51
31,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
223 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Neder Hardinxveld

Alle buurten in Hardinxveld-Giessendam

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.