Groenpeil

Breedweer in Heemskerk

Buurt in wijk Wijk 06 Noordbroek en De Trompet, gemeente Heemskerk, postcodegebied 1963. 2.685 inwoners in 1.153 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 671 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
1.153
CBS 2025
Inwoners
2.685
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 408.000
CBS 2025, gemeente € 412.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
55,9%
EP-Online, 671 gelabeld
Dekking energielabels
58,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Breedweer
Labelverdeling Breedweer
LabelAandeelWoningen
A+0,9%6
A25,6%172
B29,4%197
C42,6%286
D1,5%10
Totaal gelabeld100%671
Ter vergelijking: gemeente Heemskerk
Ter vergelijking: gemeente Heemskerk
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%65
A+++4,4%525
A++0,9%108
A+4,8%578
A38,5%4.590
B14,1%1.686
C21,7%2.584
D8,2%977
E4,0%475
F1,7%207
G1,1%135
Totaal gelabeld100%11.930
Energielabels Breedweer vergeleken met Heemskerk
LabelStavenBreedweerHeemskerk
A++++0,0%0,5%
A+++0,0%4,4%
A++0,0%0,9%
A+0,9%4,8%
A25,6%38,5%
B29,4%14,1%
C42,6%21,7%
D1,5%8,2%
E0,0%4,0%
F0,0%1,7%
G0,0%1,1%

Breedweer Heemskerk

Deze verdeling gaat over de 58,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Breedweer vergeleken met Heemskerk
BouwperiodeStavenBreedweerHeemskerk
vóór 19450,0%1,6%
1945–19640,0%22,2%
1965–19740,0%17,1%
1975–199199,7%25,4%
1992–20050,1%15,9%
2006–20140,0%11,1%
2015 en later0,1%6,6%

Breedweer Heemskerk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Breedweer vergeleken met Heemskerk
WoningtypeStavenBreedweerHeemskerk
Vrijstaand2,8%4,7%
Twee-onder-een-kap17,4%13,1%
Hoekwoning9,2%7,2%
Tussenwoning50,5%32,3%
Appartement20,0%42,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Breedweer Heemskerk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
489
42,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.480 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Noordbroek en De Trompet

Alle buurten in Heemskerk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.