Groenpeil

Heemskerk

Gemeente Heemskerk in Noord-Holland, 39.380 inwoners en 18.025 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.

Woningen
18.025
CBS 2025
Inwoners
39.380
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 412.000
CBS 2025
Label A of B
63,3%
van 11.930 gelabelde woningen, EP-Online
Dekking energielabels
66,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · stand 2 november 2026

Energielabels

Labelverdeling Heemskerk
Labelverdeling Heemskerk
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%65
A+++4,4%525
A++0,9%108
A+4,8%578
A38,5%4.590
B14,1%1.686
C21,7%2.584
D8,2%977
E4,0%475
F1,7%207
G1,1%135
Totaal gelabeld100%11.930
Energielabels in Heemskerk
LabelAandeel (staaf)AandeelWoningen
A++++0,5%65
A+++4,4%525
A++0,9%108
A+4,8%578
A38,5%4.590
B14,1%1.686
C21,7%2.584
D8,2%977
E4,0%475
F1,7%207
G1,1%135

Deze verdeling gaat over de 66,2% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 11.930 in totaal.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Bouwjaar

Bouwperiodes in Heemskerk
BouwperiodeAandeel (staaf)AandeelWoningen
vóór 19451,6%195
1945–196422,2%2.649
1965–197417,1%2.041
1975–199125,4%3.036
1992–200515,9%1.893
2006–201411,1%1.323
2015 en later6,6%793

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026

Woningtype

Woningtypes in Heemskerk
WoningtypeAandeel (staaf)AandeelWoningen
Vrijstaand4,7%565
Twee-onder-een-kap13,1%1.567
Hoekwoning7,2%860
Tussenwoning32,3%3.855
Appartement42,6%5.080
Onbekend type0,0%3

CBS 2025 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Zonnestroominstallaties
7.452
op woningen, CBS 2025
Opgesteld vermogen
26,1 MW
CBS 2025
Installaties per 100 woningen
41,3
installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
Publieke laadpunten
159
laadlocaties, DOT-NL, stand 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Buurten in Heemskerk

28 buurten met voldoende data. 10 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.

BuurtWoningenLabel A of BDekking
Beijerlust51096,6%51,2%
Beijnesbuurt62463,7%74,5%
Breedweer1.15355,9%58,2%
Centrum1.02978,4%75,4%
Commandeurs1.02475,9%59,5%
De Citadel1.12199,7%67,2%
De Die78053,7%64,5%
De Houtwegen15347,1%44,4%
De Maer50533,4%63,4%
De Wadden532100,0%52,8%
Harteheem7898,4%80,8%
Heemskerkerduin34535,9%37,1%
Hoogdorp85369,5%55,0%
Neksloot59669,5%73,2%
Onderwijzersbuurt77841,2%64,3%
Oosterwijk1.31326,7%75,3%
Oosterzij91256,2%88,0%
Oud Haarlem7092,5%57,1%
Poelenburg82357,0%85,3%
Rendorppark8225,6%47,6%
Slotherenbuurt99766,5%74,0%
Steenstrapark12467,7%75,0%
Verzetstrijdersbuurt75770,7%61,7%
Villabuurt14732,0%34,0%
Waterakkers99394,2%50,6%
Westertuinen12138,6%47,1%
Zaalbergkwartier13641,6%65,4%
Zuidbroek1.28850,9%70,5%

Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.

Postcodegebieden in Heemskerk

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.