Groenpeil

Commandeurs in Heemskerk

Buurt in wijk Wijk 02 Commandeurs en Marquette, gemeente Heemskerk, postcodegebied 1964. 2.390 inwoners in 1.024 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 607 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,0%.

Woningen
1.024
CBS 2025
Inwoners
2.390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 446.000
CBS 2025, gemeente € 412.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
75,3%
EP-Online, 607 gelabeld
Dekking energielabels
59,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Commandeurs
Labelverdeling Commandeurs
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,7%4
A+5,9%36
A40,4%245
B28,2%171
C22,6%137
D0,5%3
F0,8%5
G0,8%5
Totaal gelabeld100%607
Ter vergelijking: gemeente Heemskerk
Ter vergelijking: gemeente Heemskerk
LabelAandeelWoningen
A++++0,5%65
A+++4,4%522
A++0,9%106
A+4,5%538
A38,3%4.572
B14,3%1.709
C21,9%2.605
D8,2%980
E4,0%480
F1,8%209
G1,1%136
Totaal gelabeld100%11.922
Energielabels Commandeurs vergeleken met Heemskerk
LabelStavenCommandeursHeemskerk
A++++0,0%0,5%
A+++0,2%4,4%
A++0,7%0,9%
A+5,9%4,5%
A40,4%38,3%
B28,2%14,3%
C22,6%21,9%
D0,5%8,2%
E0,0%4,0%
F0,8%1,8%
G0,8%1,1%

Commandeurs Heemskerk

Deze verdeling gaat over de 59,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Commandeurs vergeleken met Heemskerk
BouwperiodeStavenCommandeursHeemskerk
vóór 19453,1%1,6%
1945–19641,0%22,2%
1965–19740,0%17,1%
1975–199185,5%25,5%
1992–20059,9%15,9%
2006–20140,2%11,1%
2015 en later0,3%6,6%

Commandeurs Heemskerk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 85,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Commandeurs vergeleken met Heemskerk
WoningtypeStavenCommandeursHeemskerk
Vrijstaand7,2%4,7%
Twee-onder-een-kap18,8%13,2%
Hoekwoning10,7%7,2%
Tussenwoning49,9%32,2%
Appartement13,3%42,6%
Onbekend type0,0%0,0%

Commandeurs Heemskerk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
61,0%
CBS 2024
Installaties
489
47,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.590 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
30 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Heemskerk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.