Groenpeil

Benzenrade in Heerlen

Buurt in wijk Wijk 36 Welten-Benzenrade, gemeente Heerlen, postcodegebied 6419. 185 inwoners in 82 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 37 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 35,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,0%.

Woningen
82
CBS 2025
Inwoners
185
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 441.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
35,1%
EP-Online, 37 gelabeld
Dekking energielabels
45,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Benzenrade
Labelverdeling Benzenrade
LabelAandeelWoningen
A+++2,7%1
A++2,7%1
A+2,7%1
A18,9%7
B8,1%3
C18,9%7
D16,2%6
E5,4%2
F10,8%4
G13,5%5
Totaal gelabeld100%37
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%96
A+++0,9%271
A++0,6%203
A+2,4%755
A20,4%6.455
B16,4%5.206
C28,4%8.998
D12,8%4.066
E8,8%2.774
F4,9%1.544
G4,0%1.280
Totaal gelabeld100%31.648
Energielabels Benzenrade vergeleken met Heerlen
LabelStavenBenzenradeHeerlen
A++++0,0%0,3%
A+++2,7%0,9%
A++2,7%0,6%
A+2,7%2,4%
A18,9%20,4%
B8,1%16,4%
C18,9%28,4%
D16,2%12,8%
E5,4%8,8%
F10,8%4,9%
G13,5%4,0%

Benzenrade Heerlen

Deze verdeling gaat over de 45,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Benzenrade vergeleken met Heerlen
BouwperiodeStavenBenzenradeHeerlen
vóór 194567,6%15,9%
1945–19642,7%22,0%
1965–19745,4%17,6%
1975–199116,2%29,4%
1992–20055,4%8,5%
2006–20142,7%4,4%
2015 en later0,0%2,1%

Benzenrade Heerlen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 67,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Benzenrade vergeleken met Heerlen
WoningtypeStavenBenzenradeHeerlen
Vrijstaand51,4%4,8%
Twee-onder-een-kap27,0%15,8%
Hoekwoning13,5%7,5%
Tussenwoning5,4%26,3%
Appartement2,7%45,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Benzenrade Heerlen

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS 2022
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 36 Welten-Benzenrade

Alle buurten in Heerlen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.