Groenpeil

Egstraat en omgeving in Heerlen

Buurt in wijk Wijk 41 Heerlerbaan - Schil, gemeente Heerlen, postcodegebied 6418. 1.955 inwoners in 901 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 461 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 50,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 40,8%.

Woningen
901
CBS 2025
Inwoners
1.955
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 249.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
50,3%
EP-Online, 461 gelabeld
Dekking energielabels
51,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Egstraat en omgeving
Labelverdeling Egstraat en omgeving
LabelAandeelWoningen
A++0,2%1
A15,4%71
B34,7%160
C44,9%207
D4,1%19
E0,7%3
Totaal gelabeld100%461
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%94
A+++0,8%266
A++0,6%191
A+2,3%728
A20,2%6.372
B16,5%5.220
C28,6%9.037
D12,8%4.032
E8,8%2.767
F4,9%1.547
G4,2%1.326
Totaal gelabeld100%31.580
Energielabels Egstraat en omgeving vergeleken met Heerlen
LabelStavenEgstraat en omgevingHeerlen
A++++0,0%0,3%
A+++0,0%0,8%
A++0,2%0,6%
A+0,0%2,3%
A15,4%20,2%
B34,7%16,5%
C44,9%28,6%
D4,1%12,8%
E0,7%8,8%
F0,0%4,9%
G0,0%4,2%

Egstraat en omgeving Heerlen

Deze verdeling gaat over de 51,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Egstraat en omgeving vergeleken met Heerlen
BouwperiodeStavenEgstraat en omgevingHeerlen
vóór 19450,0%15,9%
1945–19640,0%22,0%
1965–19740,2%17,6%
1975–199190,0%29,4%
1992–20059,8%8,5%
2006–20140,0%4,4%
2015 en later0,0%2,2%

Egstraat en omgeving Heerlen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 90,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Egstraat en omgeving vergeleken met Heerlen
WoningtypeStavenEgstraat en omgevingHeerlen
Vrijstaand3,5%4,8%
Twee-onder-een-kap30,4%16,1%
Hoekwoning10,2%7,3%
Tussenwoning42,5%26,4%
Appartement13,4%45,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Egstraat en omgeving Heerlen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
330
36,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 28,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.163 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 41 Heerlerbaan - Schil

Alle buurten in Heerlen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.