Groenpeil

Giesenveld in Heerlen

Buurt in wijk Wijk 41 Heerlerbaan - Schil, gemeente Heerlen, postcodegebied 6416 en postcodegebied 6418. 1.780 inwoners in 875 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 597 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 41,0%.

Woningen
875
CBS 2025
Inwoners
1.780
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 282.000
CBS 2025, gemeente € 214.000
Koopwoningen
56,0%
CBS 2025
Label A of B
62,8%
EP-Online, 597 gelabeld
Dekking energielabels
68,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Giesenveld
Labelverdeling Giesenveld
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,2%1
A+1,5%9
A32,2%192
B28,8%172
C25,3%151
D5,9%35
E3,2%19
F1,3%8
G1,5%9
Totaal gelabeld100%597
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
Ter vergelijking: gemeente Heerlen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%96
A+++0,9%271
A++0,6%203
A+2,4%755
A20,4%6.455
B16,4%5.206
C28,4%8.998
D12,8%4.066
E8,8%2.774
F4,9%1.544
G4,0%1.280
Totaal gelabeld100%31.648
Energielabels Giesenveld vergeleken met Heerlen
LabelStavenGiesenveldHeerlen
A++++0,0%0,3%
A+++0,2%0,9%
A++0,2%0,6%
A+1,5%2,4%
A32,2%20,4%
B28,8%16,4%
C25,3%28,4%
D5,9%12,8%
E3,2%8,8%
F1,3%4,9%
G1,5%4,0%

Giesenveld Heerlen

Deze verdeling gaat over de 68,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Giesenveld vergeleken met Heerlen
BouwperiodeStavenGiesenveldHeerlen
vóór 19456,4%15,9%
1945–196436,7%22,0%
1965–19746,9%17,6%
1975–199141,5%29,4%
1992–20058,0%8,5%
2006–20140,5%4,4%
2015 en later0,0%2,1%

Giesenveld Heerlen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 41,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Giesenveld vergeleken met Heerlen
WoningtypeStavenGiesenveldHeerlen
Vrijstaand10,4%4,8%
Twee-onder-een-kap22,9%15,8%
Hoekwoning13,9%7,5%
Tussenwoning38,2%26,3%
Appartement14,6%45,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Giesenveld Heerlen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
–
CBS 2022
Opgesteld vermogen
–
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 41 Heerlerbaan - Schil

Alle buurten in Heerlen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.