Groenpeil

Groot Lochter in Hellendoorn

Buurt in wijk Wijk 04 Nijverdal Oost, gemeente Hellendoorn, postcodegebied 7442. 2.270 inwoners in 960 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 606 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 70,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,9%.

Woningen
960
CBS 2025
Inwoners
2.270
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 316.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
70,3%
EP-Online, 606 gelabeld
Dekking energielabels
63,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Groot Lochter
Labelverdeling Groot Lochter
LabelAandeelWoningen
A+++4,5%27
A++0,7%4
A+1,5%9
A32,3%196
B31,4%190
C23,1%140
D5,9%36
E0,2%1
F0,3%2
G0,2%1
Totaal gelabeld100%606
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%158
A+++1,8%162
A++2,0%185
A+2,5%231
A27,8%2.530
B24,0%2.187
C25,2%2.299
D6,1%557
E3,5%323
F2,3%212
G2,9%262
Totaal gelabeld100%9.106
Energielabels Groot Lochter vergeleken met Hellendoorn
LabelStavenGroot LochterHellendoorn
A++++0,0%1,7%
A+++4,5%1,8%
A++0,7%2,0%
A+1,5%2,5%
A32,3%27,8%
B31,4%24,0%
C23,1%25,2%
D5,9%6,1%
E0,2%3,5%
F0,3%2,3%
G0,2%2,9%

Groot Lochter Hellendoorn

Deze verdeling gaat over de 63,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Groot Lochter vergeleken met Hellendoorn
BouwperiodeStavenGroot LochterHellendoorn
vóór 19451,0%9,0%
1945–19640,7%13,5%
1965–197419,3%18,9%
1975–199177,6%26,8%
1992–20051,3%17,1%
2006–20140,2%9,5%
2015 en later0,0%5,2%

Groot Lochter Hellendoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 77,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Groot Lochter vergeleken met Hellendoorn
WoningtypeStavenGroot LochterHellendoorn
Vrijstaand8,4%20,7%
Twee-onder-een-kap34,3%28,9%
Hoekwoning8,4%6,1%
Tussenwoning48,7%20,9%
Appartement0,2%19,0%
Onbekend type0,0%4,4%

Groot Lochter Hellendoorn

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
409
42,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.573 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Nijverdal Oost

Alle buurten in Hellendoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.