Postcodegebied 7442 Hellendoorn
Postcodegebied 7442 (de vier cijfers van de postcode, PC4) in Hellendoorn, gemeente Hellendoorn. Een postcodegebied volgt niet de buurtgrenzen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS); de cijfers hieronder zijn opgeteld over de adressen waarvan de postcode met 7442 begint. Energielabels komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
- Woningen met energielabel
- 3.338
- EP-Online; een totaal aantal woningen is per postcodegebied niet beschikbaar
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 339.630
- CBS 2025
- Label A of B
- 66,1%
- EP-Online, 3.338 gelabeld
- Publieke laadpunten
- 54
- laadlocaties, DOT-NL (Nationaal Dataportaal Wegverkeer, NDW), stand 2 november 2026
EP-Online · stand 2 november 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,8% | 61 |
| A+++ | 1,9% | 62 |
| A++ | 3,7% | 122 |
| A+ | 3,1% | 104 |
| A | 30,7% | 1.024 |
| B | 24,9% | 832 |
| C | 22,9% | 763 |
| D | 5,9% | 198 |
| E | 1,9% | 63 |
| F | 1,3% | 44 |
| G | 1,9% | 65 |
| Totaal gelabeld | 100% | 3.338 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 1,8% | 61 | |
| A+++ | 1,9% | 62 | |
| A++ | 3,7% | 122 | |
| A+ | 3,1% | 104 | |
| A | 30,7% | 1.024 | |
| B | 24,9% | 832 | |
| C | 22,9% | 763 | |
| D | 5,9% | 198 | |
| E | 1,9% | 63 | |
| F | 1,3% | 44 | |
| G | 1,9% | 65 |
Deze verdeling gaat over 3.338 woningen met een geregistreerd label. Hoeveel woningen dit postcodegebied in totaal telt is niet bekend: het CBS telt de woningvoorraad per buurt, niet per postcodegebied.
Gelabelde woningen · EP-Online 2 november 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 5,7% | 191 | |
| 1945–1964 | 15,0% | 500 | |
| 1965–1974 | 27,9% | 930 | |
| 1975–1991 | 29,0% | 968 | |
| 1992–2005 | 10,4% | 347 | |
| 2006–2014 | 7,2% | 239 | |
| 2015 en later | 4,9% | 163 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Buurten in postcodegebied 7442
- 'n Oaln Diek 333 woningen
- Bloemen-Schilderswijk 612 woningen
- De Blokken 993 woningen
- De Brake 673 woningen
- Groot Lochter 960 woningen
- Konijnenberg 161 woningen
- Nijverdal Oost 247 woningen
- Nijverdal-Centrum 1.026 woningen
- Prinsessenwijk 528 woningen
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- CBS koppeltabel postcode–buurt — koppeling van postcodes aan buurten, wijken en gemeenten; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 2 november 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 2 november 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.