Groenpeil

Kruidenwijk West in Hellendoorn

Buurt in wijk Wijk 06 Kruidenwijk, gemeente Hellendoorn, postcodegebied 7443. 1.360 inwoners in 464 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 269 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 98,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
464
CBS 2025
Inwoners
1.360
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 422.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
98,1%
EP-Online, 269 gelabeld
Dekking energielabels
58,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kruidenwijk West
Labelverdeling Kruidenwijk West
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%2
A+++0,7%2
A++0,7%2
A+1,9%5
A64,3%173
B29,7%80
C1,1%3
E0,4%1
F0,4%1
Totaal gelabeld100%269
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%154
A+++1,7%153
A++2,0%181
A+2,4%221
A27,7%2.521
B24,1%2.188
C25,3%2.301
D6,1%557
E3,6%323
F2,4%219
G3,0%270
Totaal gelabeld100%9.088
Energielabels Kruidenwijk West vergeleken met Hellendoorn
LabelStavenKruidenwijk WestHellendoorn
A++++0,7%1,7%
A+++0,7%1,7%
A++0,7%2,0%
A+1,9%2,4%
A64,3%27,7%
B29,7%24,1%
C1,1%25,3%
D0,0%6,1%
E0,4%3,6%
F0,4%2,4%
G0,0%3,0%

Kruidenwijk West Hellendoorn

Deze verdeling gaat over de 58,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kruidenwijk West vergeleken met Hellendoorn
BouwperiodeStavenKruidenwijk WestHellendoorn
vóór 19450,7%9,0%
1945–19640,0%13,5%
1965–19740,0%18,9%
1975–19910,0%26,8%
1992–200591,1%17,2%
2006–20148,2%9,5%
2015 en later0,0%5,1%

Kruidenwijk West Hellendoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 91,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kruidenwijk West vergeleken met Hellendoorn
WoningtypeStavenKruidenwijk WestHellendoorn
Vrijstaand21,9%20,6%
Twee-onder-een-kap45,4%29,0%
Hoekwoning5,2%6,0%
Tussenwoning17,1%20,9%
Appartement10,4%19,1%
Onbekend type0,0%4,4%

Kruidenwijk West Hellendoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
68,0%
CBS 2024
Installaties
252
54,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.121 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Kruidenwijk

Alle buurten in Hellendoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.