Groenpeil

Kruidenwijk Zuid in Hellendoorn

Buurt in wijk Wijk 06 Kruidenwijk, gemeente Hellendoorn, postcodegebied 7443. 540 inwoners in 155 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 102 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
155
CBS 2025
Inwoners
540
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 526.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
86,0%
CBS 2025
Label A of B
99,0%
EP-Online, 102 gelabeld
Dekking energielabels
65,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kruidenwijk Zuid
Labelverdeling Kruidenwijk Zuid
LabelAandeelWoningen
A+++5,9%6
A++2,0%2
A+3,9%4
A87,3%89
C1,0%1
Totaal gelabeld100%102
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%154
A+++1,7%153
A++2,0%181
A+2,4%221
A27,7%2.521
B24,1%2.188
C25,3%2.301
D6,1%557
E3,6%323
F2,4%219
G3,0%270
Totaal gelabeld100%9.088
Energielabels Kruidenwijk Zuid vergeleken met Hellendoorn
LabelStavenKruidenwijk ZuidHellendoorn
A++++0,0%1,7%
A+++5,9%1,7%
A++2,0%2,0%
A+3,9%2,4%
A87,3%27,7%
B0,0%24,1%
C1,0%25,3%
D0,0%6,1%
E0,0%3,6%
F0,0%2,4%
G0,0%3,0%

Kruidenwijk Zuid Hellendoorn

Deze verdeling gaat over de 65,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kruidenwijk Zuid vergeleken met Hellendoorn
BouwperiodeStavenKruidenwijk ZuidHellendoorn
vóór 19451,0%9,0%
1945–19641,0%13,5%
1965–19740,0%18,9%
1975–19910,0%26,8%
1992–20050,0%17,2%
2006–201472,5%9,5%
2015 en later25,5%5,1%

Kruidenwijk Zuid Hellendoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 72,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kruidenwijk Zuid vergeleken met Hellendoorn
WoningtypeStavenKruidenwijk ZuidHellendoorn
Vrijstaand13,7%20,6%
Twee-onder-een-kap70,6%29,0%
Hoekwoning1,0%6,0%
Tussenwoning14,7%20,9%
Appartement0,0%19,1%
Onbekend type0,0%4,4%

Kruidenwijk Zuid Hellendoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
85
54,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
338 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Kruidenwijk

Alle buurten in Hellendoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.