Groenpeil

't Hexel in Hellendoorn

Buurt in wijk Wijk 05 Buitengebied, gemeente Hellendoorn, postcodegebied 7441. 465 inwoners in 145 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 56 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 64,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
145
CBS 2025
Inwoners
465
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 701.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
64,3%
EP-Online, 56 gelabeld
Dekking energielabels
38,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling 't Hexel
Labelverdeling 't Hexel
LabelAandeelWoningen
A+++3,6%2
A++5,4%3
A+7,1%4
A28,6%16
B19,6%11
C10,7%6
D8,9%5
E7,1%4
F1,8%1
G7,1%4
Totaal gelabeld100%56
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%154
A+++1,7%153
A++2,0%181
A+2,4%221
A27,7%2.521
B24,1%2.188
C25,3%2.301
D6,1%557
E3,6%323
F2,4%219
G3,0%270
Totaal gelabeld100%9.088
Energielabels 't Hexel vergeleken met Hellendoorn
LabelStaven't HexelHellendoorn
A++++0,0%1,7%
A+++3,6%1,7%
A++5,4%2,0%
A+7,1%2,4%
A28,6%27,7%
B19,6%24,1%
C10,7%25,3%
D8,9%6,1%
E7,1%3,6%
F1,8%2,4%
G7,1%3,0%

't Hexel Hellendoorn

Deze verdeling gaat over de 38,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes 't Hexel vergeleken met Hellendoorn
BouwperiodeStaven't HexelHellendoorn
vóór 194519,6%9,0%
1945–19645,4%13,5%
1965–197417,9%18,9%
1975–199123,2%26,8%
1992–200519,6%17,2%
2006–201414,3%9,5%
2015 en later0,0%5,1%

't Hexel Hellendoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 23,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes 't Hexel vergeleken met Hellendoorn
WoningtypeStaven't HexelHellendoorn
Vrijstaand100,0%20,6%
Twee-onder-een-kap0,0%29,0%
Hoekwoning0,0%6,0%
Tussenwoning0,0%20,9%
Appartement0,0%19,1%
Onbekend type0,0%4,4%

't Hexel Hellendoorn

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
65,0%
CBS 2024
Installaties
57
39,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
351 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 05 Buitengebied

Alle buurten in Hellendoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.