Groenpeil

Egede, Elen en Rhaan in Hellendoorn

Buurt in wijk Wijk 05 Buitengebied, gemeente Hellendoorn, postcodegebied 7447. 820 inwoners in 285 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 216 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 59,6%.

Woningen
285
CBS 2025
Inwoners
820
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 568.000
CBS 2025, gemeente € 395.000
Koopwoningen
82,0%
CBS 2025
Label A of B
75,0%
EP-Online, 216 gelabeld
Dekking energielabels
75,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Egede, Elen en Rhaan
Labelverdeling Egede, Elen en Rhaan
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%2
A+++0,9%2
A++0,9%2
A+1,4%3
A40,3%87
B30,6%66
C10,6%23
D2,8%6
E2,8%6
F3,7%8
G5,1%11
Totaal gelabeld100%216
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
Ter vergelijking: gemeente Hellendoorn
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%154
A+++1,7%153
A++2,0%181
A+2,4%221
A27,7%2.521
B24,1%2.188
C25,3%2.301
D6,1%557
E3,6%323
F2,4%219
G3,0%270
Totaal gelabeld100%9.088
Energielabels Egede, Elen en Rhaan vergeleken met Hellendoorn
LabelStavenEgede, Elen en RhaanHellendoorn
A++++0,9%1,7%
A+++0,9%1,7%
A++0,9%2,0%
A+1,4%2,4%
A40,3%27,7%
B30,6%24,1%
C10,6%25,3%
D2,8%6,1%
E2,8%3,6%
F3,7%2,4%
G5,1%3,0%

Egede, Elen en Rhaan Hellendoorn

Deze verdeling gaat over de 75,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Egede, Elen en Rhaan vergeleken met Hellendoorn
BouwperiodeStavenEgede, Elen en RhaanHellendoorn
vóór 194515,7%9,0%
1945–19647,9%13,5%
1965–19744,2%18,9%
1975–19914,2%26,8%
1992–20053,2%17,2%
2006–201431,0%9,5%
2015 en later33,8%5,1%

Egede, Elen en Rhaan Hellendoorn

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 33,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Egede, Elen en Rhaan vergeleken met Hellendoorn
WoningtypeStavenEgede, Elen en RhaanHellendoorn
Vrijstaand36,1%20,6%
Twee-onder-een-kap7,4%29,0%
Hoekwoning0,0%6,0%
Tussenwoning0,0%20,9%
Appartement0,5%19,1%
Onbekend type56,0%4,4%

Egede, Elen en Rhaan Hellendoorn

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
73
25,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
490 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
21
25 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Buitengebied

Alle buurten in Hellendoorn

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.