Groenpeil

Het Broek in Hengelo (O.)

Buurt in wijk Slangenbeek, gemeente Hengelo (O.), postcodegebied 7558 en postcodegebied 7559. 2.780 inwoners in 1.005 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 699 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
1.005
CBS 2025
Inwoners
2.780
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 483.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
99,3%
EP-Online, 699 gelabeld
Dekking energielabels
69,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Het Broek
Labelverdeling Het Broek
LabelAandeelWoningen
A++++9,2%64
A+++6,3%44
A++1,3%9
A+9,3%65
A64,4%450
B8,9%62
C0,4%3
D0,1%1
G0,1%1
Totaal gelabeld100%699
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%210
A+++3,4%887
A++2,6%671
A+5,2%1.353
A32,3%8.419
B15,9%4.154
C22,0%5.748
D7,2%1.876
E4,3%1.129
F3,2%837
G3,0%790
Totaal gelabeld100%26.074
Energielabels Het Broek vergeleken met Hengelo (O.)
LabelStavenHet BroekHengelo (O.)
A++++9,2%0,8%
A+++6,3%3,4%
A++1,3%2,6%
A+9,3%5,2%
A64,4%32,3%
B8,9%15,9%
C0,4%22,0%
D0,1%7,2%
E0,0%4,3%
F0,0%3,2%
G0,1%3,0%

Het Broek Hengelo (O.)

Deze verdeling gaat over de 69,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Het Broek vergeleken met Hengelo (O.)
BouwperiodeStavenHet BroekHengelo (O.)
vóór 19450,1%15,1%
1945–19640,3%17,9%
1965–19740,1%14,1%
1975–19910,1%21,8%
1992–200534,5%16,3%
2006–201446,9%7,3%
2015 en later17,9%7,4%

Het Broek Hengelo (O.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 46,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Het Broek vergeleken met Hengelo (O.)
WoningtypeStavenHet BroekHengelo (O.)
Vrijstaand27,2%10,3%
Twee-onder-een-kap29,3%20,1%
Hoekwoning8,6%8,2%
Tussenwoning21,9%22,6%
Appartement13,0%38,6%
Onbekend type0,0%0,1%

Het Broek Hengelo (O.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
431
42,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.953 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
13 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Slangenbeek

Alle buurten in Hengelo (O.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.