Groenpeil

Roershoek in Hengelo (O.)

Buurt in wijk Slangenbeek, gemeente Hengelo (O.), postcodegebied 7559. 2.370 inwoners in 997 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 526 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 77,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,4%.

Woningen
997
CBS 2025
Inwoners
2.370
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 412.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
85,0%
CBS 2025
Label A of B
77,6%
EP-Online, 526 gelabeld
Dekking energielabels
52,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Roershoek
Labelverdeling Roershoek
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%2
A+++1,0%5
A++0,6%3
A+1,3%7
A35,6%187
B38,8%204
C22,1%116
D0,2%1
F0,2%1
Totaal gelabeld100%526
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%248
A+++3,6%943
A++2,6%686
A+5,2%1.371
A32,0%8.369
B15,9%4.156
C22,0%5.741
D7,2%1.891
E4,3%1.121
F3,2%828
G3,0%779
Totaal gelabeld100%26.133
Energielabels Roershoek vergeleken met Hengelo (O.)
LabelStavenRoershoekHengelo (O.)
A++++0,4%0,9%
A+++1,0%3,6%
A++0,6%2,6%
A+1,3%5,2%
A35,6%32,0%
B38,8%15,9%
C22,1%22,0%
D0,2%7,2%
E0,0%4,3%
F0,2%3,2%
G0,0%3,0%

Roershoek Hengelo (O.)

Deze verdeling gaat over de 52,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Roershoek vergeleken met Hengelo (O.)
BouwperiodeStavenRoershoekHengelo (O.)
vóór 19450,2%15,2%
1945–19640,2%17,6%
1965–19740,2%14,2%
1975–199137,3%21,8%
1992–200560,6%16,3%
2006–20141,0%7,3%
2015 en later0,6%7,7%

Roershoek Hengelo (O.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 60,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Roershoek vergeleken met Hengelo (O.)
WoningtypeStavenRoershoekHengelo (O.)
Vrijstaand26,2%10,4%
Twee-onder-een-kap39,2%20,0%
Hoekwoning6,3%8,4%
Tussenwoning18,1%22,4%
Appartement10,3%38,7%
Onbekend type0,0%0,2%

Roershoek Hengelo (O.)

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
399
40,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.890 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
10 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Slangenbeek

Alle buurten in Hengelo (O.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.