Groenpeil

Nijverheid in Hengelo (O.)

Buurt in wijk Wilderinkshoek, gemeente Hengelo (O.), postcodegebied 7555. 4.160 inwoners in 2.227 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.716 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 43,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,2%.

Woningen
2.227
CBS 2025
Inwoners
4.160
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 308.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
48,0%
CBS 2025
Label A of B
43,6%
EP-Online, 1.716 gelabeld
Dekking energielabels
77,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nijverheid
Labelverdeling Nijverheid
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%21
A+++6,5%112
A++0,8%14
A+0,9%16
A18,8%322
B15,3%263
C35,7%613
D10,5%180
E4,8%83
F3,0%51
G2,4%41
Totaal gelabeld100%1.716
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%210
A+++3,4%887
A++2,6%671
A+5,2%1.353
A32,3%8.419
B15,9%4.154
C22,0%5.748
D7,2%1.876
E4,3%1.129
F3,2%837
G3,0%790
Totaal gelabeld100%26.074
Energielabels Nijverheid vergeleken met Hengelo (O.)
LabelStavenNijverheidHengelo (O.)
A++++1,2%0,8%
A+++6,5%3,4%
A++0,8%2,6%
A+0,9%5,2%
A18,8%32,3%
B15,3%15,9%
C35,7%22,0%
D10,5%7,2%
E4,8%4,3%
F3,0%3,2%
G2,4%3,0%

Nijverheid Hengelo (O.)

Deze verdeling gaat over de 77,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nijverheid vergeleken met Hengelo (O.)
BouwperiodeStavenNijverheidHengelo (O.)
vóór 194540,1%15,1%
1945–196424,2%17,9%
1965–19741,3%14,1%
1975–19919,9%21,8%
1992–200512,8%16,3%
2006–20142,2%7,3%
2015 en later9,6%7,4%

Nijverheid Hengelo (O.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 40,1% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nijverheid vergeleken met Hengelo (O.)
WoningtypeStavenNijverheidHengelo (O.)
Vrijstaand10,3%10,3%
Twee-onder-een-kap21,0%20,1%
Hoekwoning14,3%8,2%
Tussenwoning27,2%22,6%
Appartement27,2%38,6%
Onbekend type0,0%0,1%

Nijverheid Hengelo (O.)

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
396
17,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.649 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
19 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wilderinkshoek

Alle buurten in Hengelo (O.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.