Groenpeil

Vikkerhoek in Hengelo (O.)

Buurt in wijk Wilderinkshoek, gemeente Hengelo (O.), postcodegebied 7555. 795 inwoners in 339 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 133 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,4%.

Woningen
339
CBS 2025
Inwoners
795
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 376.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
94,0%
CBS 2025
Label A of B
39,8%
EP-Online, 133 gelabeld
Dekking energielabels
39,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vikkerhoek
Labelverdeling Vikkerhoek
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%1
A+++1,5%2
A19,5%26
B18,0%24
C36,1%48
D10,5%14
E6,0%8
F5,3%7
G2,3%3
Totaal gelabeld100%133
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
Ter vergelijking: gemeente Hengelo (O.)
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%248
A+++3,6%943
A++2,6%686
A+5,2%1.371
A32,0%8.369
B15,9%4.156
C22,0%5.741
D7,2%1.891
E4,3%1.121
F3,2%828
G3,0%779
Totaal gelabeld100%26.133
Energielabels Vikkerhoek vergeleken met Hengelo (O.)
LabelStavenVikkerhoekHengelo (O.)
A++++0,8%0,9%
A+++1,5%3,6%
A++0,0%2,6%
A+0,0%5,2%
A19,5%32,0%
B18,0%15,9%
C36,1%22,0%
D10,5%7,2%
E6,0%4,3%
F5,3%3,2%
G2,3%3,0%

Vikkerhoek Hengelo (O.)

Deze verdeling gaat over de 39,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vikkerhoek vergeleken met Hengelo (O.)
BouwperiodeStavenVikkerhoekHengelo (O.)
vóór 194510,5%15,2%
1945–196412,8%17,6%
1965–197427,1%14,2%
1975–199146,6%21,8%
1992–20050,8%16,3%
2006–20142,3%7,3%
2015 en later0,0%7,7%

Vikkerhoek Hengelo (O.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 46,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vikkerhoek vergeleken met Hengelo (O.)
WoningtypeStavenVikkerhoekHengelo (O.)
Vrijstaand28,6%10,4%
Twee-onder-een-kap42,9%20,0%
Hoekwoning6,8%8,4%
Tussenwoning21,8%22,4%
Appartement0,0%38,7%
Onbekend type0,0%0,2%

Vikkerhoek Hengelo (O.)

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
57,0%
CBS 2024
Installaties
136
40,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 36,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
587 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wilderinkshoek

Alle buurten in Hengelo (O.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.