Groenpeil

Winsum Noord - Oost in Het Hogeland

Buurt in wijk Winsum, gemeente Het Hogeland, postcodegebied 9951. 1.425 inwoners in 569 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 312 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 97,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 49,7%.

Woningen
569
CBS 2025
Inwoners
1.425
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 454.000
CBS 2025, gemeente € 282.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
97,8%
EP-Online, 312 gelabeld
Dekking energielabels
54,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Winsum Noord - Oost
Labelverdeling Winsum Noord - Oost
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++1,6%5
A++3,2%10
A+3,8%12
A74,4%232
B14,4%45
C1,6%5
G0,6%2
Totaal gelabeld100%312
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
Ter vergelijking: gemeente Het Hogeland
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%162
A+++4,9%636
A++1,3%165
A+3,3%426
A24,7%3.239
B14,4%1.880
C22,4%2.939
D8,7%1.138
E6,3%830
F5,4%713
G7,4%971
Totaal gelabeld100%13.099
Energielabels Winsum Noord - Oost vergeleken met Het Hogeland
LabelStavenWinsum Noord - OostHet Hogeland
A++++0,3%1,2%
A+++1,6%4,9%
A++3,2%1,3%
A+3,8%3,3%
A74,4%24,7%
B14,4%14,4%
C1,6%22,4%
D0,0%8,7%
E0,0%6,3%
F0,0%5,4%
G0,6%7,4%

Winsum Noord - Oost Het Hogeland

Deze verdeling gaat over de 54,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Winsum Noord - Oost vergeleken met Het Hogeland
BouwperiodeStavenWinsum Noord - OostHet Hogeland
vóór 19451,3%21,7%
1945–19640,3%12,1%
1965–19740,0%17,1%
1975–19910,0%19,8%
1992–200572,8%14,9%
2006–201425,0%7,7%
2015 en later0,6%6,7%

Winsum Noord - Oost Het Hogeland

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 72,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Winsum Noord - Oost vergeleken met Het Hogeland
WoningtypeStavenWinsum Noord - OostHet Hogeland
Vrijstaand27,6%31,4%
Twee-onder-een-kap51,0%30,5%
Hoekwoning1,9%7,4%
Tussenwoning14,7%17,5%
Appartement4,8%12,2%
Onbekend type0,0%1,0%

Winsum Noord - Oost Het Hogeland

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
81,0%
CBS 2024
Installaties
390
68,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,5 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.350 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Winsum

Alle buurten in Het Hogeland

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.