Groenpeil

Hemen in Hillegom

Buurt in wijk Hillegom Zuid, gemeente Hillegom, postcodegebied 2182. 1.545 inwoners in 658 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 357 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,6%.

Woningen
658
CBS 2025
Inwoners
1.545
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 431.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
39,5%
EP-Online, 357 gelabeld
Dekking energielabels
54,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Hemen
Labelverdeling Hemen
LabelAandeelWoningen
A+0,3%1
A16,5%59
B22,7%81
C58,5%209
D2,0%7
Totaal gelabeld100%357
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
LabelAandeelWoningen
A++++6,0%380
A+++4,3%275
A++1,2%74
A+1,8%115
A29,3%1.859
B17,9%1.137
C21,2%1.342
D7,4%472
E4,9%312
F3,0%192
G2,8%178
Totaal gelabeld100%6.336
Energielabels Hemen vergeleken met Hillegom
LabelStavenHemenHillegom
A++++0,0%6,0%
A+++0,0%4,3%
A++0,0%1,2%
A+0,3%1,8%
A16,5%29,3%
B22,7%17,9%
C58,5%21,2%
D2,0%7,4%
E0,0%4,9%
F0,0%3,0%
G0,0%2,8%

Hemen Hillegom

Deze verdeling gaat over de 54,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Hemen vergeleken met Hillegom
BouwperiodeStavenHemenHillegom
vóór 19450,0%15,7%
1945–19640,3%9,8%
1965–19740,0%14,3%
1975–199199,4%22,6%
1992–20050,3%12,8%
2006–20140,0%11,2%
2015 en later0,0%13,6%

Hemen Hillegom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Hemen vergeleken met Hillegom
WoningtypeStavenHemenHillegom
Vrijstaand0,0%6,0%
Twee-onder-een-kap12,6%16,3%
Hoekwoning12,6%7,3%
Tussenwoning64,4%34,0%
Appartement10,4%36,3%
Onbekend type0,0%0,1%

Hemen Hillegom

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
187
28,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
574 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
11 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Hillegom Zuid

Alle buurten in Hillegom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.