Hillegom
Gemeente Hillegom in Zuid-Holland, 22.786 inwoners en 10.329 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Energielabels, bouwjaren en woningtypes komen uit EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Hieronder de cijfers voor de hele gemeente en per buurt.
- Woningen
- 10.329
- CBS 2025
- Inwoners
- 22.786
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 458.000
- CBS 2025
- Label A of B
- 60,6%
- van 6.336 gelabelde woningen, EP-Online
- Dekking energielabels
- 61,3%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · stand 5 september 2026
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 6,0% | 380 |
| A+++ | 4,3% | 275 |
| A++ | 1,2% | 74 |
| A+ | 1,8% | 115 |
| A | 29,3% | 1.859 |
| B | 17,9% | 1.137 |
| C | 21,2% | 1.342 |
| D | 7,4% | 472 |
| E | 4,9% | 312 |
| F | 3,0% | 192 |
| G | 2,8% | 178 |
| Totaal gelabeld | 100% | 6.336 |
| Label | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| A++++ | 6,0% | 380 | |
| A+++ | 4,3% | 275 | |
| A++ | 1,2% | 74 | |
| A+ | 1,8% | 115 | |
| A | 29,3% | 1.859 | |
| B | 17,9% | 1.137 | |
| C | 21,2% | 1.342 | |
| D | 7,4% | 472 | |
| E | 4,9% | 312 | |
| F | 3,0% | 192 | |
| G | 2,8% | 178 |
Deze verdeling gaat over de 61,3% van de woningen in de gemeente met een geregistreerd label, 6.336 in totaal.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Bouwjaar
| Bouwperiode | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 15,7% | 994 | |
| 1945–1964 | 9,8% | 624 | |
| 1965–1974 | 14,3% | 903 | |
| 1975–1991 | 22,6% | 1.430 | |
| 1992–2005 | 12,8% | 812 | |
| 2006–2014 | 11,2% | 709 | |
| 2015 en later | 13,6% | 864 |
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Gelabelde woningen · EP-Online 5 september 2026
Woningtype
| Woningtype | Aandeel (staaf) | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 6,0% | 380 | |
| Twee-onder-een-kap | 16,3% | 1.030 | |
| Hoekwoning | 7,3% | 464 | |
| Tussenwoning | 34,0% | 2.155 | |
| Appartement | 36,3% | 2.299 | |
| Onbekend type | 0,1% | 8 |
CBS 2025 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Zonnestroominstallaties
- 4.257
- op woningen, CBS 2025
- Opgesteld vermogen
- 14,1 MW
- CBS 2025
- Installaties per 100 woningen
- 41,2
- installaties (CBS 2025) per woningvoorraad (CBS 2025)
- Publieke laadpunten
- 84
- laadlocaties, DOT-NL, stand 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2025. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Buurten in Hillegom
18 buurten met voldoende data. 4 buurten hebben te weinig woningen (minder dan 50) of te weinig gelabelde woningen (onder 30%) en krijgen geen eigen pagina.
| Buurt | Woningen | Label A of B | Dekking |
|---|---|---|---|
| Brouwerlaankwartier | 813 | 47,4% | 81,7% |
| Buitengebied | 527 | 63,7% | 61,7% |
| Centrum | 839 | 54,4% | 67,7% |
| Hemen | 658 | 39,5% | 54,3% |
| Hillegommerbeek | 72 | 26,2% | 58,3% |
| Kastelenbuurt | 471 | 95,1% | 56,7% |
| Leidsestraat | 460 | 56,0% | 58,3% |
| Olympiakwartier | 674 | 75,6% | 58,5% |
| Om de Zanderij | 826 | 57,2% | 53,1% |
| Oranjebuurt | 903 | 40,8% | 49,9% |
| Patrimonium | 106 | 91,4% | 100,0% |
| Ringoevers | 392 | 96,3% | 95,9% |
| Schilderskwartier | 578 | 40,0% | 67,5% |
| Staatsliedenbuurt | 522 | 60,5% | 65,9% |
| Vosselaankwartier | 398 | 70,3% | 66,1% |
| Vossepolder | 346 | 100,0% | 58,4% |
| Weerestein | 662 | 61,8% | 58,9% |
| Wendes | 646 | 46,5% | 50,6% |
Woningen: CBS 2025. Aandeel label A of B en dekking: EP-Online, gelabelde woningen.
Postcodegebieden in Hillegom
- Postcodegebied 2181 Hillegom
- Postcodegebied 2182 Hillegom
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; stand 5 september 2026. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking: 61,3% van de woningen heeft een geregistreerd label.
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.