Groenpeil

Om de Zanderij in Hillegom

Buurt in wijk Hillegom West, gemeente Hillegom, postcodegebied 2182. 1.860 inwoners in 826 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 422 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 61,8%.

Woningen
826
CBS 2025
Inwoners
1.860
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 537.000
CBS 2025, gemeente € 458.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
55,5%
EP-Online, 422 gelabeld
Dekking energielabels
51,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Om de Zanderij
Labelverdeling Om de Zanderij
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%4
A+++3,1%13
A++0,7%3
A+4,0%17
A39,8%168
B6,9%29
C12,8%54
D9,5%40
E8,1%34
F7,6%32
G6,6%28
Totaal gelabeld100%422
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
Ter vergelijking: gemeente Hillegom
LabelAandeelWoningen
A++++5,9%387
A+++4,9%321
A++1,6%103
A+2,3%150
A29,2%1.900
B17,9%1.164
C20,5%1.334
D7,3%478
E4,8%310
F2,9%189
G2,7%173
Totaal gelabeld100%6.509
Energielabels Om de Zanderij vergeleken met Hillegom
LabelStavenOm de ZanderijHillegom
A++++0,9%5,9%
A+++3,1%4,9%
A++0,7%1,6%
A+4,0%2,3%
A39,8%29,2%
B6,9%17,9%
C12,8%20,5%
D9,5%7,3%
E8,1%4,8%
F7,6%2,9%
G6,6%2,7%

Om de Zanderij Hillegom

Deze verdeling gaat over de 51,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Om de Zanderij vergeleken met Hillegom
BouwperiodeStavenOm de ZanderijHillegom
vóór 194538,9%15,3%
1945–19646,4%9,9%
1965–19743,8%13,9%
1975–19919,7%23,6%
1992–20054,5%12,4%
2006–201426,3%11,4%
2015 en later10,4%13,5%

Om de Zanderij Hillegom

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 38,9% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Om de Zanderij vergeleken met Hillegom
WoningtypeStavenOm de ZanderijHillegom
Vrijstaand13,0%5,8%
Twee-onder-een-kap27,0%14,7%
Hoekwoning12,8%7,5%
Tussenwoning23,5%31,9%
Appartement23,7%39,9%
Onbekend type0,0%0,1%

Om de Zanderij Hillegom

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
255
30,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
921 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Hillegom West

Alle buurten in Hillegom

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.